nila-smetana-76.jpg

Pomalejší tempo, jiné ruchy, v podvečer vychládající ulice. I město má v létě své kouzlo. Dostaveníčko v kavárně, galerii a malebných pražských zákoutích si v našem novém fotoeditoriálu dali Nora a Viktor.

Foto: Eliška Kubíková

Styling: Nora Jelinek, Veronika Havlíková

Moc děkujeme za milou spolupráci!

 

Nora a Viktor Jelinek jsou životní i pracovní partneři, nějakou dobu žili v Dánsku. Založili spolu kreativní studio Visual Narrative, věnují se zejména portrétní fotce. Svým přístupem by rádi přispěli ke kultivovaci vizuálního prostoru v ČR. Nora k tomu říká: „Je to pro nás nástroj, jak se potkávat s úžasnými lidmi a zároveň tvořit. Naší prací pak chceme inspirovat a motivovat lidi k žití odvážného a smysluplného příběhu.“ Při vzniku nového městského NILA fotoeditoriálu jsme se našich hlavních hrdinů zeptali, jakou roli hraje město v jejich životě.

Co máte rádi na dánské metropoli a co na té české? 

V Kodani a obecně v Dánsku se nám líbí jejich cit pro estetiku a sounáležitost. Lidé chápou, že když všichni budou pracovat pro společné dobro, nakonec bude líp všem. Taky je skvělé, že se dá kamkoli dostat na kole, každý má svůj osobitý styl, je tam čisto. Při objevování kodaňských zákoutí máme pocit jako bychom listovali stránkami učebnice estetiky. Kromě toho si Dánové opravdu umí užívat volný čas. Rádi zpomalí a tráví čas se svými blízkými, nejlépe u kávy a něčeho dobrého. Máme to tam prostě moc rádi. V Praze si zase ceníme jisté různorodosti a historie. Milujeme procházky po Malé Straně. Taky nás baví kulturní scéna a její dostupnost. Všechna ta divadla, kina, galerie, desítky kaváren... Taky je tu efektivní a levná hromadná doprava. Jako další velké plus vnímáme čím dál intenzivněji blízkost rodiny a přátel. No a pak třeba takový "malý" detail, že se tu mluví česky, naším rodným jazykem, i to v nás vyvolává pocit domova.

Jak trávíte volný čas ve městě?

Rádi se jen tak projdeme, dáme si dobré jídlo nebo zajdeme do galerie. Je to dobrá příležitost zpomalit, inspirovat se a zároveň se trochu vzdělat. A samozřejmě, moci strávit odpoledne s rodinou nebo přáteli, to je velmi obohacující.

nila-smetana-20.jpg

Bez klidné snídaně ani ránu. Káva se podávala z šálků Nkuku, listovalo se časopisy, jejichž výběr najdete v NILAstore. Nora oblékla lněné šaty od anglických L. F. Markey, k nim skvěle ladí výrazné náušnice a náramky Mishky. Viktor zvolil košili švédské značky Nudie Jeans. Oba obuli tenisky Veja.

nila-smetana-12.jpg
nila-smetana-9.jpg
nila-smetana-8.jpg
nila-smetana-11.jpg
nila-smetana-37.jpg
nila-smetana-34.jpg
nila-smetana-39.jpg
nila-smetana-30.jpg

Pracovní nápady a plány jdou s kávou a úsměvem nejlépe. Pro tuto příležitost zvolila Nora romantické a jemné lněné šaty od Beaumont Organic, navrstveno s rovněž lněnou sukní levandulové barvy z dílny L. F. Markey. Model organicky doplnila přírodní kabelka Toinio Abel. Viktor nemohl sáhnout po jiné košili než po bílé od dánských KnowledgeCotton Apparel, přes ní oblékl mikinu Colorful Standard. Kalhoty jsou od Nudie Jeans. Obutí pak opět Veja.

nila-smetana-42.jpg
nila-smetana-49.jpg
nila-smetana-47.jpg
nila-smetana-51.jpg
nila-smetana-46.jpg
nila-smetana-52.jpg

Na náštěvu galerie elegantně, stylově a pohodlně. Jaké prvky splňují tyto nároky? Základ Nořina modelu tvoří univerzální šaty od Kowtow, doplněno o originální džíny značky Meadows a decentní psaníčko z nabídky od Lorena. Viktor oblékl bílou bundu Nudie Jeans. Po galerii toho člověk dost nachodí a prostojí, hodí se tak pohodlné sandály Birkenstock.

nila-smetana-56.jpg
nila-smetana-61.jpg
nila-smetana-54.jpg
nila-smetana-62.jpg
nila-smetana-64.jpg

Šaty od Kowtow se hodí pro vrstvení a různé kombinace. Zde s retro halenkou Meadows. Viktora můžete v následující sérii fotek vidět v kalhotách Knowledge Cotton Apparel, mikina s industriálním motivem v podobě švédského přístavu Göteborg je od Nudie Jeans.

nila-smetana-83.jpg
nila-smetana-73.jpg
nila-smetana-65.jpg
nila-smetana-69.jpg

Nora styl doladila sandály Birkenstock a slunečními brýlemi značky Gobi

nila-smetana-88.jpg
nila-smetana-93.jpg

Inspiraci si Viktor zaznamenává do zápisníku Traveler´s Company, na den strávený ve městě se vybavil unisex batohem kanadské veganské značky Matt & Nat.

nila-smetana-95.jpg
nila-smetana-104.jpg
nila-smetana-106.jpg
nila-smetana-111.jpg

Komentáře