6v5a7628.jpg

Dnes se podíváme za Patricií z BOHO Vintage Concept Store. Patricia je kurátorka BOHO a stylistka se skvělým okem, jejíž vášní je vintage. Pokud nehledá nové poklady pro svůj obchod, pomáhá s fotoprodukcí a stylingem ostatním. S nezaměnitelným úsměvem, nakažlivým klidem a pohodou. Pro NILU letos dělala styling všech image fotografií, uspořádala úspěšnou sample sale našich kilim boots a pravidelně nám pomáhá aranžovat výlohy a prodejní plochy v NILA store. Proč si to neděláme sami? Protože Patricia to prostě umí mnohem lépe. Londýnská praxe v agentuře pořádající stylové eventy doslova přes noc je na její práci vidět. Její specialitou jsou kreativní řešení za hubičku. Poznáváte ty parohy z naší Vánoční pohlednice? Ano? Tak hurá na výlet za Patricií do Francouzské 76 v pražských Vršovicích. 

6v5a7719.jpg

Patricia: "Zaměřuji se zejména na módní doplňky a kreativní vizuální koncepty, jejichž pojítkem je boho chic style. Baví mne dávat novou tvář objektům s patinou času či přírodním materiálům. Když to zjednoduším, z pařezu je stolek na kolečkách za pár minut a vypadá skvěle. Je stále více zákazníků, které nákupy v unifikovaných prodejních řetězcích neuspokojují a rádi si tvoří sami svůj styl. Boho chce nabídnout inspiraci, umělecké kousky s osobní historií a unikátní nákupní zážitek."

6v5a7629.jpg
6v5a7614.jpg
6v5a7656.jpg
6v5a7645.jpg

Patricia: "Nejsem ranní typ a bleší trhy začínají dost brzy. Ale upřímně, většinou to problém není. Ty pravé poklady už poznám opravdu na první pohled a většinou jsou dost zahrabaný, protože ani sám majitel často neví, co prodává. Nakupovat na bleším trhu je tak trochu umění a pro mě velká zábava. Co si na mě má počkat, to počká."

6v5a7662.jpg

Patricia: "Moje práce mě neskutečně baví. Jsem skoro až posedlá. Vidím někde obrázek nakřivo a musím jej posunout. Tak je to i v BOHO, každý den to tady tvořím a přetvářím. Největší radost mám, když zákazníkům obohatím šatník a vidím, jak jim kousek od nás sluší a slouží."

6v5a7602.jpg
6v5a7709.jpg
6v5a7612.jpg

Patricia: "Pojem vintage v módě se často používá nesprávně. Například tzv. vintage styl nemá s vintage nic společného, jde o nové produkty v retro či romantickém stylu, čerpající inspiraci z dávno zaniklých módních stylůkteré jsou komerčně a masově reprodukovány. V Čechách se také začal tento pojem nesprávně zaměňovat s pojmem "second hand", coz mě opravdu mrzí! Vintage je termín představující vše, co je opravdu staré a v původním stavu. Všeobecně se referuje na produkci od 20-tých let minulého století až po minimálně 20 let zpátky od doby současné. Tyto věci mají skutečnou hodnotu, danou věkem a kvalitou zpracování.  Pro mě jsou ale hlavně originální a často nadčasové."

6v5a7692.jpg
6v5a7725.jpg

Otevřeno od úterý do soboty 13-19 hod, nadcházející eventy v BOHO sledujte na Boho Facebooku. Zastávka Krymská.

Komentáře