dsc_6583.jpg

Tolik krásné inspirace! Úchvatná příroda, tradice ve spojení s moderním designem a pět žen v chalupě - Tereza Hošková a její čtyři dcery. Terezu, která stojí za konceptem módní značky Julie a nesmírně ženského lněného oblečení, jsme navštívili v Kryštofově Údolí. Není náhodou, že si pro život vybrala rodina právě tohle místo. V libereckém kraji Tereza i její manžel Michal vyrůstali a také se zde před dvaceti šesti lety seznámili.

Foto: Lucie Fenclová // Styling: Patricie Boho Madarová

dsc_7421.jpg

Elizabeth, Lillien, Julie a Dína, čtyři dcery Terezy, jmenované od nejstarší po nejmladší. Kromě Díny mají všechny na sobě lněné šaty, jejichž autorkou je v rámci značky Julie právě Tereza. Šaty najdete i v NILAstore Karlín a online.

dsc_7534.jpg

Dína v pohodlném overalu Play Up, čepička a klobouček téže značky.

dsc_7438.jpg

Tereza s manželem Michalem a dětmi žijí v Kryštofově údolí nastálo teprve poslední dva roky. Chaloupku si ale renovují již pět let a brzy se pustí i do renovace stodoly, ve které by měl vzniknout ateliér značky. Zpomalit, vést děti k odpovědnému chování vůči našemu prostředí, ke vztahu k přírodě a k respektu vůč sobě i ostatním. Tak Tereza pojmenovává důvody pro ochod z města i pro založení vlastní módní značky.

dsc_6656.jpg

Chalupa pochází zhruba z druhé poloviny 19. století. Jeji interiér byl citlivě zrekonstruován za použití tradičních technik, jakými jsou například dřevěné podlahy přibité kovanými hřeby nebo vnitřní konstrukce z prken a rákosu, nahozené a rukou uhlazené. Veškeré pískovcové portály i schody jsou restaurované do původní podoby, odkrytá je i kamenná skladba původního chléva. V exteriéru drží chalupa typické prvky místní architektury. Ať už jde o břidlicový štít, typickou podstávku, ale i samotné roubení nebo fasádu.

dsc_6701.jpg
dsc_7193.jpg

Jiné barvy, jiné tvary, stejná značka - sluneční brýle Izipizi, v dětské i dospělé verzi.

dsc_7113.jpg

Lněné růžové šaty s odhalenými zády (na fotografii níže) jsou značky Julie, model Micheale v lososové barvě, volánové šaty jsou od L. F. Markey

dsc_7080.jpg
dsc_7233.jpg

Není nad kvítí, které si natrháte na louce. V dokonalé kombinaci s vázou od Hübsch

dsc_7919.jpg

Lillien má na sobě šaty Julie, model Louisa v proužkovaném provedení.

dsc_7748.jpg

Tereza oblékla lněné zavinovací šaty Nygårdsanna a obula nazouváčky Fabio Rusconi, Lillien má na sobě overal od Cus, Julinka šaty Play Up.

dsc_6539.jpg

Nadčasové nádobí od Nkuku, řada Tala.

dsc_6677.jpg

Zakulacená prkénka rovněž Nkuku

dsc_6020.jpg

Overal ještě jednou a jinak: Elizabeth v lněném overalu od Jungle Folk, kožené sandálky Beatriz Furest.  

dsc_6473.jpg

Světnici dotváří akumulační kamna s troubou (kamnářství Jířa). Rodina je pojmenovala „Štěstí“. Pro teplo v kamnech se prý totiž stejně jako pro štěstí musí něco udělat.

dsc_6400.jpg

Pohodlí si u kamen uděláte na lenošce od designérky Kláry Šumové. Nad lenoškou svítidlo Moulds, Lasvit a v okně macramé, které si Tereza přivezla z Bali.

dsc_6713.jpg

Sedačka Vitra, proutěné křeslo a koberec z Iconioo.

dsc_7036.jpg

Příznivci slovenské značky stylových tenisek Novesta již vědí! Malá nápověda: první zprava. Sousedí se sandály od Vasky. Proutěný koš pochází z Toskánska, kde o něm Michal smlouval s místním řemeslníkem.

dsc_6939.jpg

Okouzlující hostitelka v halence Meadows z kolekce inspirované tudorovským obdobím.

dsc_6915.jpg
dsc_6909.jpg
dsc_6323.jpg

Julinka má na sobě vzdušné šatičky od Play Up a lněný klobouček značky Hebe.

dsc_6291.jpg

Závěsnou postýlku si Tereza přivezla z Bali. Žebřík byl původně ve stodole. Nyní zdobí dětské pokojíčky a děti po něm mohou vylézt na hrací a spací patérka.

dsc_6355.jpg
dsc_6360.jpg
dsc_6159.jpg

Stoleček si vyrobil v učení tatínek Terezy a sloužil jako pomocník při svařování. Balanční prkno od Kinderfeets, kočárek značky oohnoo a postýlka z Bella Rose.

dsc_6156.jpg

Dřevěný domeček zhotovila Julince majitelka značky Miju domečky Míša na přání. Je ve velikosti vhodné pro panenky Barbie.

dsc_6122.jpg
dsc_6213.jpg
dsc_6073.jpg
dsc_6166.jpg

Funkční kamínka jsou of firmy Durango. Dodala je ze svého muzea kamen ve Svijanech.

dsc_6239.jpg

Praktický odžmolkovač na oblečení od Steamery, kosmetika značky Meraki

dsc_7040_1.jpg

Len v černé! Šaty z Julie Store.

dsc_7790.jpg

Koupelnový stolek z Ikea Michal opatřil corianovou deskou na míru tak, aby přesně zapadla do střešního vikýře.

dsc_6171.jpg

Tereza s Michalem si ze Svijan přivezli i historické litinové vany.

dsc_6181.jpg

Komentáře