+
arrow-select-dark.svg

Čelenka Panta Nat Light Grey

Myssy

640 Kč 890 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Materiál: 100% vlna
Velikost: One size

O produktu

Nadčasová čelenka, ručně upletená ze 100% vlny, krásně zahřeje a udrží hlavu v teple. Hodí se na vycházky městem i pořádné výlety do terénu. Ostatně, připomíná časy, kdy zakladatel značky pletl čelenky zatím jen pro radost a vyrážel se skupinkou nadšenců na ranní výšlapy zasněženou krajinou. Jak jinak než vybaveni čelenkami Panta.

Vyrobeno ve finském městečku Pöytyä. Rodinná značka Myssy zde zaměstnává místní babičky, které všechny výrobky pletou ručně. Vlna je získávána z plemene finských oveček, chovaných v organickém zemědělství, a vyznačuje se měkkostí a hřejivostí, podobně jako merino vlna. Příze se barví ručně. Může se stát, že na čelence najdete kousky slámy. Nebojte, jen to dokazuje jejich blízkost k přírodě a navíc je stačí jen odstranit. 

Čelenka by měla být ze začátku nošení trochu těsná. Během týdne se přizpůsobí tvaru a velikosti vaší hlavy.

Dodáváno v krásném dárkovém balení.

Péče: Vlna má samočistící schopnost a není třeba ji příliš často prát. Obvykle stačí oděv dobře vyvětrat. V případě potřeby perte ručně. Doporučujeme používat ekologický prací prostředek určený na vlnu. Místo ždímání opatrně vymačkejte do ručníku, vytvarujte do původní podoby a sušte ve vodorovné poloze.