+
arrow-select-dark.svg

Esenciální olej Bergamot

Savon Stories

259 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Velikost: 10 ml

O produktu

Esenciální olej Bergamot vnese do Vašeho života špetku slunce ze své rodné Sicílie. Olej se získává z kůry plodů bergamotu a vyznačuje se příjemnou citrusovou vůní. Jeho využití najdete v aromaterapii, při péči o pokožku a vlasy, při nachlazení nebo při masáži.

Aromaterapie: Osvěžující aroma se silnými antidepresivními účinky pomáhá při pocitu stresu či úzkosti. Esenciální olej z bergamotu dodává pocit sebedůvěry a optimismu.
Použití: Nakapejte pár kapek na vatový tampónek. Ze vzdálenosti cca 10 cm se desetkrát zhluboka nadechněte. Pro požadovaný aromaterapeutický účinek opakujte dvakrát až třikrát denně. Lze použít i v aroma lampách nebo při koupeli - nakapejte pár kapek do napuštěné vany, pro rovnoměrnější rozptýlení můžete nejdříve smíchat s menším množstvím koupelového oleje či tekutého mýdla. ​​​​​

Zdraví, péče o pokožku a vlasy: Má antiseptické a antibakteriální účinky a pomáhá proti výskytu akné. V Itálii, odkud bergamot pochází, se tento olej dlouhodobě využívá k dezinfikování a léčení drobnějších ran nebo k uvolnění ucpaných sliznic. 
Použití: Nakapejte 10 kapek do 100 ml horké vody, namočte do ní hadřík a přiložte na potřebné místo (hodí se pro ošetření modřin, drobných ranek, při bolesti svalů či kožních problémech. Pro obličejovou parní lázeň použijte 5 kapek na misku horké vody a několik minut inhalujte.

Masáž: Pomáhá uvolnit napětí ve svalech způsobené stresem či úzkostí.
Použití: Použijte 1-2 kapky na 10 ml masážního oleje. U dětí pod 12 let použijte poloviční dávku.

Upozornění: Nikdy nepoužívejte neředěný olej přímo na pokožku. Vyhněte se kontaktu s oblastí okolo očí. Během těhotenství doporučujeme konzultovat použití s Vaším lékařem. Uchovávejte na suchém místě bez přímého slunečního záření, mimo dosah dětí.

Složení: 100% esenciální olej z kůry bergamotu v bio kvalitě, přírodně se vyskytující citral, limonen a linalol

Země původu: Itálie a Sicílie, olej se získává parní destilací.