+
arrow-select-dark.svg

Esenciální olej Eukalyptus

Savon Stories

179 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Velikost: 10 ml

O produktu

Esenciální olej získávaný z listů eukalyptu má výrazné, pročišťující a svěží aroma. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky, pomáhá při infekcích a podporuje imunitu při nachlazení a chřipce. Poskytuje úlevu při stresu a pomáhá při bolesti svalů.

Aromaterapie: Pronikavé, svěží aroma eukalyptu slouží jako úleva proti stresu.
Použití: Nakapejte pár kapek na vatový tampónek. Ze vzdálenosti cca 10 cm se desetkrát zhluboka nadechněte. Pro požadovaný aromaterapeutický účinek opakujte dvakrát až třikrát denně. Lze použít i v aroma lampách nebo při koupeli - nakapejte pár kapek do napuštěné vany, pro rovnoměrnější rozptýlení můžete nejdříve smíchat s menším množstvím koupelového oleje či tekutého mýdla. ​​​​​

Zdraví a péče: Má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Během zánětů může pomoci se zmírněním bolesti tím, že pomáhá snížit krevní tlak a uvolnit napětí. 
Použití: Nakapejte 10 kapek do 100 ml horké vody, namočte do ní hadřík a přiložte na potřebné místo (hodí se pro ošetření modřin, drobných ranek, při bolesti svalů či kožních problémech. Pro obličejovou parní lázeň použijte 5 kapek na misku horké vody a několik minut inhalujte.

Masáž: Pomáhá zlepšit krevní cirkulaci a zahřát svaly. Při infekcích a kašli se používá na masáž hrudníku.
Použití: Použijte 1-2 kapky na 10 ml masážního oleje. U dětí pod 12 let použijte poloviční dávku.

Upozornění: Nikdy nepoužívejte neředěný olej přímo na pokožku. Vyhněte se kontaktu s oblastí okolo očí. Během těhotenství doporučujeme konzultovat použití s Vaším lékařem. Uchovávejte na suchém místě bez přímého slunečního záření, mimo dosah dětí.

Složení: 100% esenciální olej z listů eukalyptu v bio kvalitě, přírodně se vyskytující limonen

Země původu: Indie, olej se získává parní destilací.