+
arrow-select-dark.svg

Esenciální olej Tea Tree

Savon Stories

199 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Velikost: 10 ml

O produktu

Esenciální olej z tea tree má silné antibakteriální účinky a pronikavou, svěží vůni. Tradičně se používá pro ochranu pleti a pokožky hlavy proti infekcím, při problémech s lupy a akné. Původní obyvatelé Austrálie jej po staletí využívali k léčení kašle, nachlazení i bolestí hlavy. Jeho využití najdete i při úklidu domácnosti!

Aromaterapie: Nakapejte pár kapek na vatový tampónek. Ze vzdálenosti cca 10 cm se desetkrát zhluboka nadechněte. Pro požadovaný aromaterapeutický účinek opakujte dvakrát až třikrát denně. Lze použít i v aroma lampách nebo při koupeli - nakapejte pár kapek do napuštěné vany, pro rovnoměrnější rozptýlení můžete nejdříve smíchat s menším množstvím koupelového oleje či tekutého mýdla. ​​​​​

Zdraví a péče: Nakapejte 10 kapek do 100 ml horké vody, namočte do ní hadřík a přiložte na potřebné místo (hodí se pro ošetření modřin, drobných ranek, při bolesti svalů či kožních problémech. Pro obličejovou parní lázeň použijte 5 kapek na misku horké vody a několik minut inhalujte.

Akné: Použijte 1-2 kapky na 10 ml masážního oleje. Nechejte na obličeji působit 1 hodinu a poté smyjte. Případně použijte 8 kapek na půl kelímku vody a nanášejte jednou denně na obličej.

Ústní voda: Smíchejte dvě kapky na hrnek vody a použijte jako běžnou ústní vodu.

Lupy: Použijte pár kapek do šamponu při běžném mytí.

Masáž: Použijte 1-2 kapky na 10 ml masážního oleje. U dětí pod 12 let použijte poloviční dávku.

Domácí čistič: V rozprašovači smíchejte dvacet kapek oleje s jedním hrnkem bílého octa. Před každým použitím nezapomeňte protřepat.​​​

Upozornění: Nikdy nepoužívejte neředěný olej přímo na pokožku. Vyhněte se kontaktu s oblastí okolo očí. Během těhotenství doporučujeme konzultovat použití s Vaším lékařem. Uchovávejte na suchém místě bez přímého slunečního záření, mimo dosah dětí.

Složení: 100% esenciální tea tree olej v bio kvalitě, přírodně se vyskytující citral, citronelol, geraniol a linalool

Země původu: Austrálie, olej se získává parní destilací.