+
arrow-select-dark.svg

Heroine 4/22

Heroine

129 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

O produktu

Časopis Heroine je určen pro liberální, emancipované a svobodné ženy, které se nebojí vystoupit z davu a jít svou cestou. Vizuálně odlišný od ostatních magazínů, které jsou na trhu k dostání, zároveň však krásný i funkční.

V tomto čísle se můžete těšit na následující témata:

Ach ti muži!
Nové číslo časopisu Heroine je tentokrát hodně o mužích a od mužů. Říká se, že přišli o své tradiční role a nové teď horko těžko hledají, což s sebou nese spoustu mrzutostí. A tak jsme si chtěli na onu pověstnou „mužskou krizi“ posvítit. Co to vůbec je? Kdo za ni může? A kde je svět ještě v pořádku? Dali jsme mužům možnost mluvit o tom, co je trápí a čeho se děsí.

Libuše Jarcovjáková
Její černobílé, často neostré, emotivní a obnažené snímky jdou na dřeň. Fotí už od šedesátých let, její tvorba byla ale téměř neznámá až do výstavy v Arles v roce 2019. Tu pak deník The Guardian vyhlásil nejlepší výstavou roku a z Jarcovjákové byla rázem světová senzace. S Marikou Pecháčkovou si v intimním rozhovoru povídala o bolesti nohou, o vztazích s muži i ženami a hlavně o focení. „Já věděla, že to nikdo neuvidí, tak jsem byla absolutně bez cenzury. Pak se posunulo vnímání toho, co je přípustné pro svět umění. Miluju fotografickou chybu; když se objeví, vítám ji.“

První muž na titulce Heroine
Lukáš Houdek je muž mnoha talentů a zájmů. Aktivista, novinář, vedoucí projektu HateFree Culture, světoběžník i humanitární pracovník. Jako výrazného umělce, který dokáže svými projekty tnout do živého a naštvat spoustu lidí, ho představuje polský spisovatel Mariusz Szczygieł. „Mám takové pravidlo: nikdy nikomu neříkám, že má hrozné názory. Lidi neodsuzuju, nestavím je na pranýř. To totiž nikdy nefunguje,“ říká Lukáš Houdek. Prvním mužem na obálce Heroine nemohl být nikdo jiný!

Boží voda
Taky milujete přírodní nápoje jako kombucha, kvašené tibi limonády nebo domácí zázvorové pivo? Pak prostě nesmíte vynechat ani březovou mízu. Čepovaná přímo ze stromu chutná jako osvěžující, mírně nasládlá pramenitá voda. Když ale vyzrává v lahvích obohacená o trnky, višně, květy růží nebo třeba kopřivy, můžete se těšit na chuťový koncert. A prý má téměř zázračné účinky!

Opilá jarem
Všichni potřebujeme na chvíli přijít na jiné myšlenky, vypnout zprávy i hlavu a oddat se zelené jarní energii. Představíme vám parfémy, které voní jako vaše oblíbené kytky a probouzejí zasuté vzpomínky, tvářenky jako ranní červánky i charismatický svět burlesky, kde je každé tělo nádherné. Abyste zase věděli, že žijete.