+
arrow-select-dark.svg

Mýdlové vločky na praní Palm Oil Free

Marius Fabre

529 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Velikost: 750 g

O produktu

Praní prádla dává naší planetě zabrat, je tedy potřeba hledat ekologické alternativy. Jednou z nich jsou bezpochyby právě mýdlové vločky. Jsou vyrobeny ze 100% marseillského mýdla osvědčenou metodou, která je v Provence používána už více než 118 let. Jsou šetrné k přírodě i naší pokožce, funkční a biologicky rozložitelné. Hodí se pro ruční praní i praní v pračce. Mají hypoalergenní vlastnosti, jsou tedy vhodné i pro praní prádla pro miminka nebo osoby s velmi citlivou kůží. Bez obav je můžete použít i na jemné prádlo jako je hedvábí, vlnu nebo krajky. Velmi účinně odstaňuje i odolné skvrny a to i při nízkých teplotách použité vody. Neobsahují přidaná barviva, rozpouštědla ani jiné konzervační látky – 100% čistá příroda.

A aby bylo praní prádla ještě šetrnější, nadělila značka Marius Fabre sobě i zákazníkům ke svým 120. narozeninám další výrazné zlepšení - nově vyrábí vločky výhradně bez použití palmového oleje. Nahrazuje ho šetrnější a vysoce účinný slunečnicový oleje s vysokým podílem kyseliny olejové (oleic sunflower oil). Ten se vlastnostmi podobá olivovému oleji, takže je velmi citlivý k pokožce. Působí také jako přírodní antioxidant. Ve výčtu jeho pozitivních vlastností nemůžeme opomenout ani jeho čistě evropský původ a zpracování ve Francii.

Použití: Ruční praní – rozpusťte 25 g mýdlových vloček v 5 l horké vody. Prádlo vyperte a důkladně opláchněte ve studené vodě. Praní v pračce – Vytvořte z mýdlových vloček tekutý prací prostředek. Vložte 50 g vloček do čisté lahve, přilijte 2 l horké vody a dobře protřepejte. Takto připravenou směs můžete nalít do dávkovače pračky – na jednu dávku budete potřebovat cca 20 cl tekutého prostředku. Pokud si ho budete vyrábět i do zásoby, před každým použitím nezapomeňte směs protřepat. 

Praktická doporučení: Pokud máte doma tvrdou vodu, přidejte do dávkovače pračky také 5 dcl octa. V případě, že chcete svoje prádlo provonět, přidejte do pračky několik kapek esenciálního oleje – levandule je ideální kandidát. Dokonale bílého prádla potom dosáhnete za pomocí jedlé sody – přidejte do pračky jednu čajovou lžičku. 

Složení: Ingredients (INCI) : Sodium Sunflowerseedate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerine, Sodium chloride, Sodium hydroxide.