0 ks
Hlavní stránka  >  Náš zápisník  >  Archív  >  Hrnčířské trhy v Berouně

Hrnčířské trhy v Berouně

Ve dnech 8. - 9. září se v Berouně konaly již XVI. hrnčířské trhy. Podívejte se v naší malé fotoreportáži, co nás nejvíce zaujalo.

Za krásného slunečného počasí náměstí Berouna, Kolářskou uličku a uličku V bráně zaplnily stánky vybraných uměleckých hrnčířů nejen z České republiky, ale i ze světa. Letos se trhů zúčastnili hosté z Bulharska, Maďarska, Německa, Norska, Polska, Slovenska a Španělska.

Veselé keramické postavičky španělských keramiků Carme a Germana Gorriz (www.gorriz.net) se usídlily na trávníku uprostřed náměstí. Tyto barevné plastiky dětí v  téměř  životní velikosti putují  po celé Evropě. Jedna postavička skončila i v naší sbírce, neodolali jsme!  

 

Mezi českými hrnčíři se objevilo několik nových autorů, například Gabriela Maňáková, která se ve své tvorbě zabývá především figurální plastikou  a keramickým designem. Neobvyklé jsou její plastiky inspirované bizarní přírodou.  

Dále jeden z našich nejuznávanějších keramiků Bob Jakeš, rodák z Českomoravské Vysočiny, který v současné době žije a tvoří v Brně. Nosná část jeho tvorby je užitková keramika z kameniny a porcelánu. Ve své tvorbě čerpá z moravských kořenů i z tvorby východoasijských kultur. Ludmila a Pavel Macháčkovi ze Zásmuk u Kolína nabízejí kvalitní osobitou užitkovou a dekorační keramiku.Kdo obdivuje miniatrurky, toho potěší pidiloutky pani Evy Pecháčkové z Litomyšle.

My jsme byly zastoupeni v rámci moc krásného stánku fary Těchonice (www.techonice.cz a www.levandulova.cz) doplňkovým zbožím, koši Bolga.

S vůní palačinek a levandule jim to moc slušelo!

Už nyní se těšíme na další ročník.

Vaše NILA

9. září 2012