NILA otevírá nový koncept s názvem NILAdaily

Tisková zpráva: NILA otevírá nový koncept s názvem NILAdaily

13.11.2018

S velkou radostí oznamujeme, že rodina našich obchodů se již v příštím týdnu rozroste o nový přírůstek! V koncept storu NILAdaily naši zákazníci najdou pečlivě vybrané a k přírodě šetrné produkty pro svou domácnost a bezobalový životní styl, biokosmetiku a sezónní výběr originálních vánočních dárků. Hlavní bonus: adresa! NILAdaily otevře své dveře v bezprostřední blízkosti NILAstore, v Korunní 91. Na interiéru NILAdaily se opět podílel Ateliér FAR a my doufáme, že se vám náš nový koncept i jeho realizace bude líbit. Co nevidět si dovolíme zaslat pozvánku na opening párty, kde obchod NILAdaily pokřtíme. Mezitím bychom vás rádi seznámili s nejvýraznějšími značkami v jeho portfoliu. Děkujeme za vaši přízeň a velice se těšíme na brzké setkání s vámi. 

V případě doplňujících dotazů či zájmu o spolupráci s námi prosím pište na kristyna.klimova@nila.cz.

eco_brotbox_lunch.jpg

Eco Brotbox

Lunchboxy berlínské značky Eco Brotbox jsou tím pravým ořechovým pro všechny, kteří se vyhýbají plastům. Jsou vyrobené z nerezové oceli, díky čemuž jsou nejen velmi praktické, ale i hygienické. V nabídce naleznete jak menší krabičky na sendvič nebo menší oběd, patrové kulaté pro více chodů nebo bandasku na polévku či nápoj. Tato mladá firma (letos oslavila čtvrté narozeniny) se navíc pyšní i tím, že všechny produkty jsou vyrobeny za spravedlivých podmínek.

Coco Chocolatier

Zařazením skotské čokoládovny Coco Chocolatier do nabídky vycházíme vstříc všem náročným mlsným jazýčkům. Těšit se můžete na pečlivě zpracované niche čokolády z toho nejkvalitnějšího jihoamerického kakaa v originálních obalech od nezávislých umělců. Vizionářský tým připravil neotřelé kombinace chutí, mezi nimiž vynikají např. gin & tonic, rebarbora se zázvorem nebo passionfruit v medu.

lebaigneur-logo_5.jpg

Le Baigneur

Fabien Méaudre, tvůrce mladé francouzské značky Le Baigneur vychází z tradičního know-how výroby mýdel. Všechny produkty jsou 100% bio, raw a obsahují výlučně přírodní ingredience, díky kterým si kosmetika zachovává jedinečnou účinnost a autenticitu. Le Baigneur svým designem cílí především na muže. Unikátní ručně vyráběná mýdla a podmanivé pečující oleje si ale určitě najdou své příznivce i mezi ženami. Ať už díky jedinečnému složení nebo úžasným obalům z recyklovaných materiálů.

light_grey_waffle_towel_by_linen_tales.jpg

Linen Tales

Cílem litevské rodinné značky Linen Tales je návrat klasických přírodních textilií do moderních domácností. Len domácí provenience tedy zpracovávají tradičními technikami v duchu současného rustikálního minimalismu. Produkty, které jsou nejen praktické, ale i krásné; to je motto Linen Tales. V nabídce NILAdaily se na úvod objeví vaflové a froté ručníky na obličej a ruce.

16_malou02.png

Malou & Marius

Francouzskou značku kosmetiky založili teprve před dvěma lety Sidonie Carmerling and Nicolas Ponge. Nám značka učarovala svými textilními obličejovými maskami. V nabídce NILAdaily budou zastoupené ty z plně rozložitelné bio celulózy, které lze bez problémů kompostovat. Jsou napuštěny sérem na bázi fermentované kokosové vody a obohaceny o účinné složky jako kyselina hyaluronová, kolagen nebo výtažky ze zeleného čaje. Pro muže jsme vybrali anti-aging a hydratační masky s praktickými poutky za uši, napomáhající lepšímu přilnutí k pleti. Všechny produkty značky obsahují minimálně 94 % přírodních složek. 100% bez parabenů. Vyrobeno ve Francii, netestováno na zvířatech.

wg254_triple_feeder_yellow_with_bird_high_res.jpg

Wildlife Garden

Krásné prostředí poloostrova Bjäre na jihu Švédska, typické svými malebnými chaloupkami, rozlehlými loukami a velkou biologickou rozmanitostí, bylo prvotním impulsem k založení značky Wildlife Garden. Roztomilá krmítka a budky pro ptáčky vznikají ve spolupráci s ornitology s hlavním cílem oživit zahrady kolem našich domovů. Letošní novinkou jsou krmítka, které lze naplnit semínky, ořechy i kuličkami najednou a vyhovět tak potřebám širšího počtu našich okřídlených sousedů.

33daf0a4c9efe04bcf4bf78ecf5f2831.jpg

Redecker

Rodinná firma z Německa, jejíž historie sahá až do roku 1935, získala celosvětovou popularitu minimalisticky utilitárním designem a funkčností svých produktů, ale i používáním šetrně získávaného dřeva a dalších přírodních materiálů. V naší nabídce najdete vše od dřevěných hřebínků, tradičních kartáčů z přírodních štětin, až po kuchyňské náčiní a po pomůcky pro úklid domácnosti.

img_6157.jpg

Uashmama

Uashmama - dnes již synonymum pro stylové doplňky do bytu, do města i na cesty. Do nabídky NILAdaily opět zařazujeme žádaný pytel s bavlněným popruhem Carry One a Carry Two z inovativního materiálu - pevného a omyvatelného papíru s příměsí přírodního latexu, který na první pohled vypadá jako kůže. Můžete jej použít jako kabelku či prodyšnou tašku na cvičení, ale díky tvarové stálosti i doma na skladování, či jako obal na květináč. Vyrobeno v manufaktuře italské značky Uashmama v Toskánsku. Vhodné pro vegany!

Falcon Enamelware

Věděli jste, že smalt je roztavený porcelán na ocelovém základu? Že patří na stůl, do trouby i na plotýnku? Do myčky ano, do mikrovlnky nikoli? Jeho hlavními výhodami jsou spojení jemnosti s odolností, stálost barev a možnost využití při různých teplotách. Do NILAdaily jsme vybrali kousky v barvě vlčích máků a holubičí šedi. Tradice této značky působící poblíž Birminghamu sahá až do roku 1920 a produkty, které vyrábí, patří k anglickému kulturnímu dědictví. Praktickými i krásnými pomocníky budou i ve vaší kuchyni. 

lotion-group_1_3a425b8f-f185-4294-9c27-4432a522be12.jpg

Savon Stories

Anglickou značku Savon Stories založila Moute Renault společně se svým manželem Rayem. Velkou inspirací se stal její dědeček, velký propagátor zdravého životního stylu, který se dožil úctyhodných 115 let. Nejen jako poctu svému dědečkovi, ale hlavně z přesvědčení, že kůže je druhý žaludek, vznikla malá rodinná firma, která vyrábí bio, raw kosmetiku, postavenou na čistých přírodních ingrediencích a tradičních výrobních postupech. 

pureeffect2017_products_new.jpg

Pure Effect Sweden

Za revolučním projektem Pure Effect stojí Lina Segerdahl a Linda Rosendahl Nordin. Vznikl ve Švédsku v roce 2015 a jako první na skandinávském trhu vůbec se zaměřil na vývoj biologicky aktivních čisticích prostředků pro domácnost a péči o oděvy. Vysoce koncentrované výrobky jsou založeny na živých bakteriálních kulturách, které jsou účinné v boji proti pachům, mastnotě a nečistotám, přičemž udržuje okolní prostředí v probiotické rovnováze. Všechny složky jsou biologicky odbouratelné a pocházejí z obnovitelných zdrojů.

3pkm_pkg.jpg

Bee’s Wrap

Ekologická odpověď na otázku, kterou si pokládáme snad všichni – jak omezit množství plastu v naší domácnosti? Znovupoužitelné ubrousky Bee’s Wrap začala v roce 2012 v americkém Vermontu vyrábět matka tří dětí Sarah Kaeck. Jsou ručně vyrobeny z biobalny napuštěné včelím voskem, bio jojobovým olejem a pryskyřicí. Zabalíte do nich sendvič, ovoce nebo zeleninu, můžete s nimi zakrývat misky s jídlem nebo sklenice. Ubrousky jsou biologicky rozložitelné. Na konci jejich služby je můžete s klidným srdcem odnést na kompost. Za nás – geniální! 

lf6b3177_copy_1050x2x.progressive.jpg

Turtle Bags

Příběh značky Turtle Bags se začal psát už v roce 2001, tedy v době, kdy supermarkety chrlily plastové tašky po statisících a osvěta ohledně znečištění světových oceánů nebyla zdaleka tam, kde je dnes. Název vznikl v momentě, kdy se zjistilo, že mořské želvy si pletou igelitové sáčky s medúzami, jejich oblíbenou potravou. Zakladatelé značky se tehdy rozhodli poukazovat na obrovská rizika spojená s nadprodukcí a bezmyšlenkovitou spotřebou plastů a vrhli se do výroby nákupních tašek a sáčků na zeleninu, které by igelitky pomohly vymítit. Ve spolupráci s fair trade výrobci v Bangladéši přinášejí na trh oblíbené biobavlněné síťovky, které unesou až 40 kilogramů!

toothpaste-10a.jpg

Urtekram

Když Lisbeth Damsgaard a Ronnie McGrail v roce 1972 otevřeli v Kodani krámek s přírodními produkty, patrně netušili, že právě položili základ firmy, která o čtvrtstoletí později vyroste v největší společnost s biovýrobky ve Skandinávii. Dnes je značka široce zastoupena v bioobchůdcích po celé Evropě, Rusku, na Blízkém východě, v Asii i Severní Americe a nabízí širokou škálu produktů péče o pleť, vlasy, tělo i zdravé potraviny.

7_031_fullhd.jpg

Rio Lindo

Vytvořte si v interiéru iluzi živé přírody a nechte váš domov prostoupit klidem a harmonií lesní krajiny. Doplňky a dekorace litevské značky Rio Lindo se o to hravě postarají. Produkty vznikají ve spolupráci s místními designéry, kteří v každém svém kousku oslavují přírodu a přírodní materiály, především dubové, jabloňové nebo olšové dřevo.  

japanese_fregrance_regular_boxes_square.jpg

Hibi

Unikátní japonský produkt Hibi s podtitulem 10 minute aroma je moderním spojením dvou tradičních výrobků prefektury Hyogo: sirek a vonných tyčinek. Má formu sirky, kterou zapálíte a položíte na speciální nehořlavou podložku. Zklidňující voňavou atmosféru si tak jednoduše vykouzlíte lusknutím prstů v kanceláři, doma při odpočinku, při józe, meditaci i venku. Představujeme deset oblíbených vůní, mezi kterými nechybí květinové geranium, japonský citrus yuzu, svůdný ylang-ylang či delikátní japonský cypřiš.   

pf-candles-december-65a.jpg

P.F. Candle Co.

Když Kristen Pumphrey v roce 2008 v důsledku krize přišla o práci, rozhodla se situaci vyřešit po svém. Aby poplatila složenky, začala se věnovat výrobě a prodeji svíček ze sójového vosku. Zadařilo se a zanedlouho Kristen i s manželem Tomem rostoucí podnik přestěhovali do Kalifornie, kde v roce 2012 vznikly první svíčky v jantarově hnědých sklenicích. Dnes je P.F. Candle Co. značka známá po celém světě a to díky oblibě DIY, kuráži a píli její zakladatelky a podpoře nezávislých butiků ve Státech i zámoří. Kdybyste dumali, co stojí za kratkou P.F., jsou to pommes frites.

tt.png

Terrible Twins

Značku Terrible Twins založily v roce 2006 sestry-designérky Karin a Sara Strömovy. Svoji přezdívku si vysloužily v osmdesátých letech v Londýně, kde se zapsaly výrazně růžovými rty a křiklavě modrými očními stíny. Na přelomu tisíciletí se obě vrátily do rodného městečka Insjön, aby tam zanedlouho rozjely svůj nový byznys. Upřímnost a jednoduchost je jejich krédem: mýdla, oleje a další tělovou kosmetiku tedy vyrábějí z těch nejčistších bio ingrediencí a balí do minimalistických, přesto osobitých obalů z recyklovaného skla a papíru. V nabídce NILAdaily naleznete lněné nahřívací polštářky, prostředky na praní a mytí nádobí, i relaxační koupelové soli a oleje.

gcx044-ski-girl-02.jpg

Rifle Paper Co.

Floridskou značku papírenských nezbytností založili manželé Anna a Nathan Bondovi v roce 2009. Z malého studia v garáži rodinného domku vyrostla respektovaná firma s mezinárodní působností a osobitým stylem, kterou dnes kdekdo napodobuje. Široké a neustále se rozrůstající se portfolio produktů drží pohromadě naivní ilustrace, často s květinovými motivy, líbivý design a kvalitní zpracování. Adventní nabídku NILAdaily doplní přáníčka, diáře, zápisníky, kalendáře i plánovače jídelníčku.

midori-journal-large-brown.png

Traveler's Company & Midori

Dokonale přizpůsobitelný, minimalistický zápisník japonské značky Traveler's Company si zamilujete. Jeho základem jsou desky ze surové kůže, které si každý majitel "naplní" podle představ - poznámkovým sešitem, kalendářem, kreslicím blokem, přihrádkami na vizitky a další nezbotnosti a tak dále. 

Japonskou značku Midori definují především hravé doplňky a vychytávky do kanceláře v kawaii stylu. V nabídce NILAdaily se můžete těšit na kancelářské sponky ve tvaru zvířátek. 

botanymarch_lowres096.jpg

Meraki

Meraki je dánská značka kosmetiky a doplňků pro moderní domov inspirovaná skandinávskou estetikou i smyslem pro soulad s přírodou. Do NILAdaily jsme pro vás vybrali přípravky z minimalistické řady Pure, které jsou vyrobeny z organických ingrediencí, neobsahují parfemace a jsou tedy vhodné i pro velmi citlivou pokožku. Nechybí praktické vychytávky jako přírodní mycí houby, konjakové houbičky, manikúry nebo organizéry.

emptyname_67_calque.jpg

Marius Fabre

Savon de Marseille je dnes bez nadsázky součástí kulturního dědictví Francie. Tradice mýdlovarnictví v oblasti Provence sahá do 17. století, kdy dostatek surovin, tedy olivového oleje a soli z Camargue pomohl vzniknout tomuto odvětví. S rozmachem kolonializmu a později průmyslovou revolucí a především rozvojem hygieny dobylo marseillské mýdlo svět. Boom průmyslové chemické výroby po 2. světové válce měl sice za následek úpadek většiny lokálních producentů, rodinná společnost Marius Fabre však tradičnímu řemeslu zůstala věrná. Od roku 1900 až dodnes. 

stand_mo.jpg

Q de bouteilles

Příběh francouzské značky Q de bouteilles se začal psát krátce po Silvestru, v lednu 2016. Upcykling lahví od vína z restaurací v sousedství pomocí primitivní technologie na nové užitné předměty se brzy stal natolik populárním, že začátkem roku 2017 bylo třeba otevřít samostatný workshop, kde sehraný tým šikovných rukou shromažďuje staré láhve, třídí je, řeže, brousí a leští k dokonalosti. Výsledkem jsou efektní vázičky a neotřelé sklenky v několika barvách.

hydrophil.jpg

Hydrophil

Za značkou Hydrophil stojí partička tří kamarádů z Hamburku. V létě 2013 během cyklovýletu začali ti tři vymýšlet, jak a zda by se dalo vyvíjet produkty, které budou nejen veganské, ale také šetrné k vodě, tedy vyráběné s minimem vody a s minimálním znečištěním. Rozhodli se zaměřit na segment hygieny a péče o tělo, tedy oblast každodenního používání. My jsme pro vás vybrali jejich bambusové kartáčky na zuby se štětinami rostliného původu.

25411.jpg

Natracare

Hygienické nezbytnosti pro dámy zastupují tampony značky Natracare. Ta byla založena v roce 1989 a dnes nabízí výběr vysoce kvalitních přírodních produktů, které prospívají nejen zdraví, ale také životnímu prostředí. Natracare tampony jsou vyrobeny čistě z přírodních materiálů, zcela bez chloru a neobsahují žádné přídatné látky, parfémy nebo plasty.

frusack_white_oceanguru-1.jpg

Frusack

Frusack je znovu použitelný sáček vyrobený z kompostovatelné tkaniny. Projekt Hany Němcové a Terezy Dvořákové vznikl jako reakce na stále se zvyšující spotřebu plastových sáčků. Právě ty patří celosvětově mezi nejméně tříděný plastový odpad. Sáčky Frusack jsou nejen ekologické, jsou také praktické, krásné a nepřehlédnutelné. Vyměňte plastové sáčky za Frusack a zapojte se i vy do boje s jednorázovým odpadem. 

nila-kitchen-19.jpg

Biorythme

Českou značku Biorythme založila milovnice kosmetiky, vystudovaná chemička Aneta Adamčíková. Svoji dlouholetou vášeň přetavila do ambiciózního projektu, který se velmi brzy uchytil a dnes jsou její přírodní deodoranty, balzámy na rty i pleťové krémy pojmem. Všechny jsou vegetariánské, bez konzervantů, nejsou testovány na zvířatech a vyrábějí se v malých šaržích z čerstvých surovin.