+
arrow-select-dark.svg

Šaty Braille Red

Sleeping Gypsy

12 990 Kč 16 990 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Materiál: 100% len

O produktu

Unikátní, stylově nezaměnitelné a žensky okouzlující. Ručně vyšívané šaty Braille se stanou skutečným skvostem vašeho šatníku. Jsou ideální volbou na méně či více slavnostní události, do práce i na rozevláté poletování po městě. Dovolenou ani nemusíme zmiňovat. Byly vyrobeny z toho nejkvalitnějšího lnu, díky kterému jsou neskutečně prodyšné, postupným nošením stárnou do krásy a budou Vám báječnými společnicemi i do letních horkých dní. Mají velmi uvolněný a vzdušný střih, který se od bohatě vyšívaného živůtku postupně rozšiřuje do tvaru písmene "A". Výstřih zdobený zlatavými korálky je kulatý, stejně je zdobený i pas, rukávy jsou tříčtvrteční a efektně rozšířené. Šaty mají vnější vyšívané kapsy a krátkou spodničku, spodní lem končí nad kotníky. Jsou ušity z kombinace lehoučkého a silnějšího lnu (použitého na spodničce sukně a v oblasti živůtku), díky níž kolem postavy doslova tančí a nemusíte se obávat jejich průsvitnosti. Noste s elegantními koženými sandálky nebo pohodlnými pantoflíčky a připravte se na všeobecnou pozornost a zvídavé dotazy. 

Na Ukrajině mají "Vyšyvanky" hlubokou tradici i spirituální význam. Dědí se z generace na generaci, z matky na dceru a figurují jako cenné dědictví i talisman. 

Vyrobeno tradičními metodami a za spravedlivých podmínek na Ukrajině. 

Na šaty bylo použito 5,5 metru vysokojakostního lnu a 1 km výšivkového vlákna. Jednotlivé části šatů vyšívají zručné výšivkářky a výšivkáři každou zvlášť. Každý motiv je unikátní a nese v sobě jedinečný příběh. Finální kompletaci šatů mají na starosti krejčí v Kyjevě.

Péče: Aby vám vydržely dlouho krásné (třeba i pro vaší dceru), dopřejte jim adekvátní péči. Po každém nošení dostatečně vyvětrejte, můžete i osvěžit přírodním osvěžovačem na oblečení – prodloužíte tak intervaly mezi čištěním. To bychom, vzhledem k ručním výšivkám a dalším detailům, přenechali odborníkům ve vámi vyzkoušené a s ekologickými postupy obeznámené čistírně. Případné lokální znečištění samozřejmě zvládnete citlivě vyčistit samy doma – velmi jemně, ve vlažné vodě a malém množství ekologického pracího prostředku. Pro len je typické lehké pomačkání, které mu sluší. Malým trikem, jak bezpečně „napařovat“, je zavěšení oděvu v párou naplněné koupelně.

Velikost S

šířka (měřeno v oblasti hrudníku): 53 cm 

šířka v pase: 45 cm

délka (měřeno středem v zadní části): 136 cm 

Velikost M

šířka (měřeno v oblasti hrudníku): 57 cm 

šířka v pase: 47 cm

délka (měřeno středem v zadní části): 140 cm