+
arrow-select-dark.svg

Šaty Gia White

Sleeping Gypsy

15 590 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Materiál: 100% len

O produktu

Pro milovnice romantického boho stylu a možná i budoucí nevěsty? Velmi ženské celopropínací šaty ze 100% lnu se hodí na letní slavnosti, zpříjemní Vám ale i běžné dny strávené v kanceláři nebo ve městě. Byly vyrobeny ručně a díky prodyšnému lnu se v nich budete cítit báječně. Lákají nejen materiálem a krémově bílou barvou, ale také zdobnými detaily a ručními výšivkami, které vznikly technikou "Pukhlik". Hluboký výstřih do "V" je zdoben hned čtyřmi ručně vyrobenými střapci a kouzelnými detaily, které jsou vyšity stříbrnou nitkou. Na působivosti jim přidávají i balónové dlouhé rukávy a pásek zakončený dvěma střapečky, kterým můžete zdůraznit vaši siluetu. Milým detailem jsou dvě postranní kapsy, spodní lem končí v oblasti kotníků. Šaty jsou celopropínací, můžete je využít i jako okouzlující kabátek. Noste s jednoduchými koženými sandálky a dejte jim vyniknout. 

Na Ukrajině mají "Vyšyvanky" hlubokou tradici i spirituální význam. Dědí se z generace na generaci, z matky na dceru a figurují jako cenné dědictví i talisman.

Vyrobeno tradičními metodami a za spravedlivých podmínek na Ukrajině. 

Na šaty bylo použito 3,5 metru vysokojakostního lnu a 3 km výšivkového vlákna. Jednotlivé části šatů vyšívají zručné výšivkářky a výšivkáři každou zvlášť. Každý motiv je unikátní a nese v sobě jedinečný příběh. Finální kompletaci šatů mají na starosti krejčí v Kyjevě.

Péče: Aby vám vydržely dlouho krásné (třeba i pro vaší dceru), dopřejte jim adekvátní péči. Po každém nošení dostatečně vyvětrejte, můžete i osvěžit přírodním osvěžovačem na oblečení – prodloužíte tak intervaly mezi čištěním. To bychom, vzhledem k ručním výšivkám a dalším detailům, přenechali odborníkům ve vámi vyzkoušené a s ekologickými postupy obeznámené čistírně. Případné lokální znečištění samozřejmě zvládnete citlivě vyčistit samy doma – velmi jemně, ve vlažné vodě a malém množství ekologického pracího prostředku. Pro len je typické lehké pomačkání, které mu sluší. Malým trikem, jak bezpečně „napařovat“, je zavěšení oděvu v párou naplněné koupelně.

Velikost S

šířka (měřeno v oblasti hrudníku): 53 cm 

délka (měřeno středem v zadní části): 138 cm 

Velikost M

šířka (měřeno v oblasti hrudníku): 57 cm 

délka (měřeno středem v zadní části): 139 cm 

délka pásku: 182 cm

Skvěle ladí s těmito produkty

Lak na nehty Pure Color Jeanne

Nailmatic
250 Kč