+
arrow-select-dark.svg

Šaty Pangaea Navy Blue

Sleeping Gypsy

14 990 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Materiál: 100% len
Velikost: S

O produktu

Výrazné šaty s bohémskou duší. Šaty Pangaea vám budou ideálními společnicemi na letní slavnosti, v jedinečný Vám promění i ten nejobyčejnější den. Jsou vyrobeny z vysokojakostního lnu, absolutní prodyšnost a příjemné nošení je tedy zaručeno. Lákají nejen materiálem, ale hlavně zdobnými detaily a ručními výšivkami, které vznikly technikou “Mereshka".Mají velkorysý a vzdušný střih, který se postupně rozšiřuje do tvaru písmene "A" a midi délku nad kotníky. Výrazně olemovaný výstřih je doplněn o tmavě modrou stahovací nitku zdobenou stejnobarevnými bambulkami a přechází do úzkého průstřihu. Ten je, stejně jako široké a postupně se rozšiřující rukávy, ozdoben tmavě modrými trásněmi. Ty najdete i na konci pásku, kterým můžete zvýraznit vaši siluetu. V efektním kontrastu s tmavě modrým podkladem jsou vyšité ornamenty, baví nás na i bocích umístěné kapsy. Šaty jsou celopropínací, můžete je využít i jako okouzlující kabátek. Noste s koženými sandálky, nebojte se ani stylové varianty s bílými teniskami. 

Na Ukrajině mají "Vyšyvanky" hlubokou tradici i spirituální význam. Dědí se z generace na generaci, z matky na dceru a figurují jako cenné dědictví i talisman.

Vyrobeno tradičními metodami a za spravedlivých podmínek na Ukrajině. 

Na šaty byly použity 3 metry vysokojakostního lnu a 3 km výšivkového vlákna. Jednotlivé části šatů vyšívají zručné výšivkářky a výšivkáři každou zvlášť. Každý motiv je unikátní a nese v sobě jedinečný příběh. Finální kompletaci šatů mají na starosti krejčí v Kyjevě.

Péče: Aby vám vydržely dlouho krásné (třeba i pro vaší dceru), dopřejte jim adekvátní péči. Po každém nošení dostatečně vyvětrejte, můžete i osvěžit přírodním osvěžovačem na oblečení – prodloužíte tak intervaly mezi čištěním. To bychom, vzhledem k ručním výšivkám a dalším detailům, přenechali odborníkům ve vámi vyzkoušené a s ekologickými postupy obeznámené čistírně. Případné lokální znečištění samozřejmě zvládnete citlivě vyčistit samy doma – velmi jemně, ve vlažné vodě a malém množství ekologického pracího prostředku. Pro len je typické lehké pomačkání, které mu sluší. Malým trikem, jak bezpečně „napařovat“, je zavěšení oděvu v párou naplněné koupelně.

Velikost S

šířka (měřeno v oblasti hrudníku): 52 cm 

délka (měřeno středem v zadní části): 130 cm 

délka pásku: 157 cm

Skvěle ladí s těmito produkty

Kabelka Anna Robust Cognac

Philomijn
2 690 Kč