U Jany - část druhá

27. 4. 2018
img_9646.jpg

V části druhé naší návštěvy (část první zde) se opět podíváme za naší milou zákaznicí Janou do Havlíčkova Brodu. Prozkoumáme na první pohled prozaičtější části interiéru, jakými jsou pracovní kout, kde Jana tvoří své šperky PadMala a kuchyň, kde ráda vaří. I zde nacházíme spoustu nečekaných pokladů a detailů, sladěných do celku nabitého klidnou meditativní atmosférou, kde staré věci dostávají nové místo a význam, příběhy pokračují a pro nudnou sériovost místo nezbývá.

Fotografie: Lina Németh // Kreativní dozor: Patricia Madarová // Text: Eva Urbanová

img_9653.jpg

Jana ve své pracovně. Na sobě má vintage hedvábnou sukni a halenku. Větší část zdi zdobí obrázky od Amálky. 

img_9635.jpg

Stolek z dětsví pro Janu patinoval Lukáš. Pracovní kout Jany je plný osobních pokladů. Část z nich umístila do poličky vyrobené ze staré přepravky, který ráda označuje slovy "takový můj oltář". Sošku buddhy dostala od maminky, oblíbené šperky visí z umístěných parůžků. Lampička Napako je české výroby, zakoupená ve starožitnictví. 

img_9644.jpg

Na fotografii níže: pomůcka na výrobu mály. 

img_9647.jpg
img_9669.jpg
img_9639.jpg

Amálka si pod stolem našla úkryt pro čtení deníků z cest, které si Jana pečlivě píše. 

img_9480.jpg

Staré polstrované rámy komunistických diplomů Jana používá jako originální expozici při prodeji svých šperků. 

img_9733.jpg

Amálka ve svém pokojíčku. Skříň je repasovaná, koberec z Indie, křeslo zachráněno před vyhozením u popelnice. Indiánskou čelenku Amálce ušila Jana. Na fotografii níže šperkovnice po babičce Amálky. 

img_9748.jpg
img_9620.jpg

Cestovní deníky, na které jsme se při fotografování zaměřili, se po našem odchodu staly oblíbenou Amálčinou četbou! Rámeček Nkuku, náhrdelník Jules Bean, obojí NILA. 

img_9753.jpg

Šaty Jantie ve střihu kimona od Miss Green z NILA. 

img_9677.jpg

Kuchyň z Ikea. Rustikální deska a použití barev dodává příjemnou domácí atmosféru. Jana stále používá termosku z dětství, která opět přichází do módy. 

img_9699.jpg

Na kuchyňském lince také leží váza ve tvaru mušle, kterou si Jana koupila na památku v obchodě svých zaměstnavatelů v Austrálii. 

img_9728.jpg
img_9727.jpg
img_9583.jpg
img_9731.jpg
img_9769.jpg

Klasický ohýbaný věšák Jana vždy chtěla a když se domů nevešel, namalovala si jej na strany skříně a opatřila háčky. Kabelka je zachráněná před vyhozením v Austrálii. 

img_9781.jpg

Dveře vedoucí do koupelny s námořnickým okýnkem. Jana má na sobě vyšívaný župan z Vietnamu, na zdi jsou artefakty dovezené z Papui Nové Guinei. 

img_9785.jpg
img_9794.jpg
img_9412.jpg
Chcete článek nasdílet?