Vždy jsem to v sobě měla

12. 12. 2023

Hannah Beaumont-Laurencia je úspěšná podnikatelka, propagátorka pomalé módy a milovnice interiérů a jejich moderních a prosvětlených přestaveb. Se svým manželem Nelsonem sami zrenovovali starý manchesterský dům, kde dnes žijí a který je díky velkému a otevřenému prostoru a letní kuchyni oblíbeným místem setkávání jejich přátel a rodiny.

Text: Eva Urbanová
Foto: Lucie Fenclová

dsc_1849.jpg

Hannah a Nelson jsou partnery v životě, v renovacích domů a dnes i v podnikání. Nelson má kořeny v Portugalsku, a právě tam módní značka Beaumont Organic, kterou v roce 2008 Hannah založila, své kolekce již leta vyrábí. Její vlastní cesta k módě byla do jisté míry předurčena. Již od mládí se obklopovala přírodními materiály, milovala len, dárky balila zásadně do recyklovaných papírů, sama si šila a tvořila osobitý styl. Jako dyslektika ji kreativní práce s textilem bavila více než jiné školní předměty, přizpůsobila tomu pak i výběr studia na vysoké škole a absolvovala obor Marketing v módě a textilu. 

dsc_1062.jpg
dsc_0808.jpg
dsc_1531.jpg

Podnikání mají Beaumontovi v rodině, a právě rodina ji v její cestě významně podpořila. Již jako náctiletá přešívala staré džíny na denimové tašky, které prodávala do místních obchodů. Jako velmi formující zážitek Hannah zmiňuje čtyřměsíční pobyt na Fidži, kde v 18 letech, před nástupem na vysokou školu, žila v místní vesnici na ostrově Taveuni a učila děti ve škole matematiku. Žila ve velmi prostých podmínkách, potkala zde mnohé přátele a naučila se – jak sama říká – velké životní lekce vděčnosti, laskavosti a přítomného bytí. 

dsc_0967.jpg
dsc_0988.jpg
dsc_1034.jpg

Cestování ji velmi inspiruje dodnes. Začátky její módní značky nebyly snadné, a jsou ukázkovým příkladem odolnosti a vytrvalosti, což jsou vlastnosti, bez kterých se v této branži málokdo obejde. Po zkušenostech, které nabrala při práci pro společnost Monsoon, se rozhodla vytvořit vlastní značku se silným hodnotovým zakotvením. Začala pracovat se lnem a biobavlnou a s prvními kolekcemi objížděla osobně obchody po celé Anglii, neboť věřila, že jedině osobní kontakt s těmito překrásnými materiály dokáže jejich majitele zaujmout. Jistě jí v tom pomohla i její velmi charismatická osobnost a nadšení, které vyzařuje. Dnes modely z kolekcí Beaumont Organic pravidelně najdete ve 120 prodejnách po celém světě, Nilu nevyjímaje. Značka se těší velké oblíbenosti například v Japonsku.

dsc_0778.jpg
dsc_0948.jpg
dsc_1647.jpg
dsc_0851.jpg

Nelson se narodil ve Francii portugalským rodičům, kteří se v jeho osmi letech rozhodli vrátit do rodné země. Vyrostl na portugalském venkově, se silnou vazbou k přírodě a Atlantiku. Při svém vyprávění jej Hannah nazývá „beach baby“. Po jejich seznámení v roce 2000 se rozhodl jít na vysokou školu do Anglie, po jejímž absolvování pak strávil více než 15 úspěšných let pořádáním velkých reklamních akcí a happeningů v Manchesteru. Své zkušenosti dnes úročí právě v Beaumont Organic, kde se nově stará o provoz a rozvíjení obchodních příležitostí. 

dsc_1387.jpg
dsc_1703-vylepsene-nr.jpg
dsc_0952.jpg
dsc_1762.jpg

Hannah a Nelson udržitelnost začleňují do všech aspektů svého života, ať už se to týká jídla, nákupních rozhodnutí, nebo právě přestaveb domů. S radostí jsme přijali pozvání do toho jejich! Původně poměrně obyčejný řadový dům rozšířili boční přístavbou a kompletně vnitřně přestavěli, z vnějšího pohledu přitom zachovali jeho klasický ráz. Do uzavřené zahrady jej otevřeli prosklenou stěnou, obytnou část tak propojili s velkou terasou. Této části domu udává tón středový cihlový krb, velká kuchyň v klasickém stylu a centrální pult. Na podlaze je praktická šedá stěrka, zbylou část domu pak projasňuje bílá dřevěná podlaha. Celý prostor doplňují vzrostlé pokojové rostliny a minimalistické dekorace ve „scandi“ stylu, úlovky z cest, jako je například marocký koberec, a tvorba Hannah samotné, kterou obzvlášť baví technika macramé. Pokoje jsou velmi vzdušné a čisté, plné prostoru, které Hannah s Nelsonem nemají potřebu zaplňovat čímkoli, co je zbytečné či co jim nečiní radost. 

dsc_1195.jpg
dsc_2112.jpg
dsc_0612.jpg

V horním patře je několik ložnic, z nichž ta hlavní má postel s nebesy – vzpomínka a inspirace ze společných cest a nocí pod moskytiérou. Asi nepřekvapí prostorná šatna, ve které najdeme mnohé z Hanniných vlastních kolekcí a také o stěnu opřené zrcadlo ve zlatém rámu. I tímto patrem probíhá cihlový krb, který dodává prostoru velmi útulný ráz. Splněným snem jsou koupelny se samostatně stojícími vanami, lákající k odpočinku v bublinkách a s bublinkami ve skleničce. Obě patra spojuje výrazné schodiště, které bylo získáno z druhé ruky a zrenovováno, podobně jako vícero materiálů použitých v tomto překrásném prostoru. Sezonně jej zdobí aktuální dary přírody, o Vánocích pak výrazná girlanda. Nejnovějším přírůstkem jejich domova je moderní letní kuchyň v zahradě, která láká k setkávání.

dsc_0551.jpg
dsc_0555.jpg
dsc_0627.jpg
dsc_0689-vylepsene-nr.jpg
dsc_0732.jpg
dsc_2094.jpg

Po celou dobu návštěvy je nám v patách pudlice Lola. Součástí vřelého domova je již 13 let a jako štěně ráda rozkousala, co mohla. Dnes již většinu času spokojeně shlíží z jakékoli pohovky, kterou si na této adrese vybere. 

Pro Hannah a Nelsona nebyla tato rekonstrukce prvním společným projektem podobného typu. Svůj předchozí dům také od podlahy renovovali. Když přišla chuť posunout se k dalšímu projektu, prodat jej trvalo pouze jeden den. Hádám však, že jejich současný domov na prodej není. Inspirace však sčítá mnoho a Hannah ji ráda sdílí, stejně jako svou podnikatelkou cestu.

Sledovat Hannah a její aktivity můžete na instagramovém profilu @hannahbeaumontlaurencia

dsc_0930.jpg
Chcete článek nasdílet?