Desatero pro pobyt ve zkušebních kabinkách

16. 7. 2020

Text: Eva Urbanová

čtení na 2-3 minuty

Vybrat to pravé, nejkrásnější? Vždy mít co na sebe a nikdy se při nákupech „neseknout“? Základem je pečlivé a trpělivé zkoušení. Zde je naše desatero pro pobyt ve zkušebních kabinkách:

 1. Ideální nákupy jsou ty plánované. V klidu a pohodě. Nezapomeňte se před nimi lehce najíst, dát si kafíčko.
 2. Oblečte si to, co je Vám pohodlné, snadno se svléká a vyzouvá. Sázkou na jistotu je barevně neutrální top, sukně s elastickým pasem a balerínky.
 3. Zvolte prádlo, ve kterém se cítíte dobře. Pro zkoušení letního oblečení může být vhodná tělová barva. Klasickou podprsenku spíše než sportovní. Pokud Vás pohled do nasvícených zrcadel zbytečně trápí (známe to všichni!), klidně přidejte lehké legíny či tílko.
 4. Jdete-li najisto, obujte si (či vezměte s sebou) boty, které by se mohly k modelu hodit. Nebo si o podobné řekněte personálu obchodu.
 5. Vždy si do kabinky vezměte více velikostí a barevných alternativ. I pokud Vám oděv na první pocit sedí, je dobré vyzkoušet menší či větší velikost. Někdy i centimetr dělá rozdíl! Oděv při zkoušení vždy dokonale zapněte a upravte na těle tak, jak jej budete nosit. Top vyzkoušejte dovnitř kalhot, ven, napůl. Potřebujete pásek? Požádejte personál obchodu.
 6. Získejte odstup od zrcadla, v oděvu se otočte, sedněte, projděte. Umělé světlo v kabince ubírá barvám, vyjděte z kabinky na denní světlo, jistě i tam zrcadlo najdete.
 7. Podívejte se, jak se na Vás oděv pohybuje a jakou vytvořil siluetu, zda v něm Vaše postava působí souměrně a jak Vám sedí délka. Šaty, které nosíte s boty na podpatku, s nimi i vyzkoušejte, nebo si minimálně stoupněte na špičky. Vyzkoušejte umístění kapes, otočte se, zatancujte si. Oděv by Vám neměl příliš přiléhat, zejména v létě. Snížíte tak četnost praní a prodloužíte tím jeho životnost.
 8. Podívejte se, co model udělal s Vaší pletí a očima – záříte, či Vás barva upozadila a působíte bledá? Nebojte se vyzkoušet jiný odstín oděvu, či vyzkoušet co s tím udělá výraznější rtěnka. Opět, zkuste se přiblížit dennímu světlu, ukažte se kamarádce či obsluze v obchodu. Neexistují „Vám neslušící“ barvy, pouze pro Vás méně lichotivé (příliš teplé či příliš studené, světlé či tmavé) tóny barev. Experimentujte a paušálně barvy nezavrhujte. Pokud to již nevíte, tak postupně zjistíte, které tóny jsoy ty Vaše.
 9. Světlá barva v blízkosti obličeje omlazuje – vyzkoušejte, zda ta Vaše bude čistě bílá, či spíše krémová. Připadá Vám, že v modelu působíte starší? Nikdy to není Vámi, zásadně je to oděvem! Například „retro“ potisky jsou vhodné pro velmi mladé ženy, ty moderní pak o to více sluší nám starším.
 10. Zamilovala jste se, ale délka by potřebovala upravit, knoflíček popošít? Takové opravy jsou snadné a stojí pár korun. Požádejte personál, zda Vám může pomoci či poradit.
 11. A nakonec: zvolte model, o kterém si myslíte, že jej budete nosit nejen tuto, ale i příští sezónu. A třeba i ty další! Jen tak se Vám promyšlené investice do Vašeho šatníku budou dokonale vracet.

Nezapomeňte si nákupy užít!

Od srdce, E.

P. S.: Jaké jsou Vaše tipy? 

107540462_3072932976133828_8660639249340401161_o.jpg
Chcete článek nasdílet?