19. díl. Z Těchonic, o životě na venkově

1. 4. 2021
Není venkov jako venkov. Jak se žije na tom odlehlém? Co to přináší dětem? A v čem jsou oslíci speciální? Nejen o tom v rozhovoru, který vznikl v malebném Pošumaví.

Hosté: Martina a Jan Radvanovi

Moderovala: Simona Rojíková

Zvuk a střih: Anna Königsmarková

Foto: Eliška Kubíková

radvanovi-1.jpg

Čerstvé povětří, kdákání slepiček, čerstvá mrkev ze záhonku a milé sousedství, kde se každý s každým zná. V dnešní epizodě podcastu NILA si povídáme s Martinou a Honzou Radvanovými z firmy Levandulová, jejichž stánek s levandulovými produkty, pletenými košíky z Afriky nebo palačinkami znáte z řemeslných a farmářských trhů. Přijeli jsme za nimi do jejich malebného domova a přilehlého malého hospodářství v Těchonicích do šumavského podhůří. Povídali jsme si o tom, že jsou různé typy venkova a jak zvolit ten správný. Jaký vklad do života přinese dětství strávené lítáním venku od rána do večera a schopnost pečovat o zvířata i záhonky. A že je venkovská krajina protkaná zajímavými lidmi, kteří mohou tvořit síť dohledu a možná stačí je začít vyhledávat, oslovovat a nacházet svou cestu do přírodě a malého společenství, pokud slyšíte volání svého srdce po takovém žití.

nila-podcast-techonice-28.jpg
nila-podcast-techonice-27.jpg
nila-podcast-techonice-47.jpg

"S oslíkem je to jiný druh bytí... To zvíře je v přítomnosti a nedovolí vám zabývat se jinými věcmi, než tím, co je v danou chvíli důležité."

nila-podcast-techonice-16.jpg
nila-podcast-techonice-25.jpg
nila-podcast-techonice-33.jpg
nila-podcast-techonice-37.jpg
nila-podcast-techonice-35.jpg
nila-podcast-techonice-40.jpg
V Těchonicích jsme nebyli na návštěvě poprvé. Předešlou fotosérií, která vznikla během babího léta 2020 a kde jsou i detaily domu i zahrady, se můžete pokochat zde
nila-podcast-techonice-49.jpg
Chcete článek nasdílet?