5. díl. S Kučinem z Deafmessanger

5. 8. 2020
deafmessanger-28.jpg

Tentokrát s Lubomírem Kučou (a.k.a. Kučinem), tatínkem dvou dětí a majitelem úspěšné lokální značky Deafmessanger. Ta vyrábí originální bloky a diáře pomocí upcyklace starých fotografií a tisků pocházejících z bleších trhů, cest i ulice a obsahuje prvky streetartu. Mluvili jsme o tom, jak vybudoval úspěšnou značku od nuly, bez vzdělání v umění či designu a z tvorby, která ho zkrátka bavila. O tom, jaké to je podnikat v jednom týmu s přítelkyní Luise a nejlepším kamarádem Vítkem. Jak produkty nabízejí čaským i mezinárodním obchodům a jak se staví k marketingu? A co by doporučil těm, kdo si z vlastní tvorby chtějí postavit svůj pracovní sen? 

Ale nezůstalo jen u podnikání! Kučin je již více než 20 let veganem a podělil se s námi o své postoje k právům zvířat i veganský životní styl své rodiny. A nakonec došlo i na novou vášeň. Práci se soustruhem a mokrým dřevem pod nově vznikající značkou Deafmessanger Woodturning.

Jako bonus k tomuto dílu si můžete přijít do NILY udělat radost jedním ze tří originálních bloků, které jsem pro Vás z nabídky Deafmessanger Notebook - Diary vybrala. V Karlíně pak najdete i přechodnou neprodejní výstavu váz a mís z Kučinovy dílny.

deafmessanger-13.jpg
deafmessanger-17.jpg

"Sen, že budu v práci šest hodin denně a tři dny v týdnu a bude mi to vynášet, to asi není reálné. Prvních x let jsem byl v práci od nevidím do nevidím, ale mě to bavilo!" 

deafmessanger-19.jpg
deafmessanger-5.jpg
deafmessanger-10.jpg
deafmessanger-26.jpg
deafmessanger-9.jpg
deafmessanger-20.jpg
Chcete článek nasdílet?