+
arrow-select-dark.svg

Esenciální olej Yuzu

Savon Stories

399 Kč
Zobrazit dostupnost v kamenných prodejnách

Velikost: 10 ml

O produktu

Esenciální olej Yuzu je oblíbený pro své sladké, osvěžující citrusové aroma, které má zklidňující i povzbuzující účinky. Pomáhá snižovat krevní tep a uvolňovat celkové napětí i napětí ve svalech, jeho protizánětlivé účinky pomáhají při problémech s dýchacími cestami. Stejně jako další esenciální oleje z citrusových plodů je antibakteriální a antiseptický. Jeho využití najdete v aromaterapii a při masáži.

Aromaterapie: Zklidňuje při nervozitě, snižuje krevní tep a napětí způsobení pocity úzkosti.
Použití: Nakapejte pár kapek na vatový tampónek. Ze vzdálenosti cca 10 cm se desetkrát zhluboka nadechněte. Pro požadovaný aromaterapeutický účinek opakujte dvakrát až třikrát denně. Lze použít i v aroma lampách nebo při koupeli - nakapejte pár kapek do napuštěné vany, pro rovnoměrnější rozptýlení můžete nejdříve smíchat s menším množstvím koupelového oleje či tekutého mýdla. 

Nakapejte 10 kapek do 100 ml horké vody, namočte do ní hadřík a přiložte na potřebné místo (hodí se pro ošetření modřin, drobných ranek, při bolesti svalů či kožních problémech. Pro obličejovou parní lázeň použijte 5 kapek na misku horké vody a několik minut inhalujte.

Masáž: Pomáhá uvolňovat napětí ve svalech.
Použití: Použijte 1-2 kapky na 10 ml masážního oleje. U dětí pod 12 let použijte poloviční dávku.

Upozornění: Nikdy nepoužívejte neředěný olej přímo na pokožku. Vyhněte se kontaktu s oblastí okolo očí. Během těhotenství doporučujeme konzultovat použití s Vaším lékařem. Uchovávejte na suchém místě bez přímého slunečního záření, mimo dosah dětí.

Složení: 100% esenciální olej z kůry yuzu v bio kvalitě, přírodně se vyskytující limonen a linalol

Země původu: Japonsko, olej se získává parní destilací.