Informace ke košům

Informace ke košům

V naší nabídce najdete koše nákupní i tradiční, kulaté.Tradiční kulaté tvary mohou být jedinečným doplňkem interiéru; hodí se ke skladování nebo na piknik. Tašky přes rameno jsou skvělým doplňkem na farmářské trhy. 

Koše Rosemary a Levander jsou vyrobeny z listů palmy v severní části Maroka. Koše Bolga se vyrábějí v oblasti Bolgatanga v severní části Ghany. Kmen Gurunsi, jež tuto oblast obývá se jejich výrobě věhuje již tradičně. Pletou je převážně ženy, ale i mezi muži se najdou výborní košíkáři, kteří tvoří ojedinělé vzory. Pro většinu z nich je pletení košů formou přivýdělku, způsobem, jak si zajistit důstojné živobytí a například školní pomůcky pro děti. Koše se pletou zejména mimo sklizeň, v zimních měsících. Naše koše Bolga dovážíme v rámci systému fairtrade od manufaktury registrované u WFTO za pomoci účasti v programu organizace Shared Interest, která fairtrade výrobcům poskytuje financování nákupu surovin pro zakázkovou řemeslnou výrobu. 

Návod na tvarování (pouze pro koše Bolga)

Nákupní koše typu Bolga mohou mít mírnou deformaci v důsledku přepravy. Je jednoduché je dotvarovat. Koš osprchujte ve studené vodě (nenamáčejte kožené madlo!). Položte koš na ručník a nechte ho stát minutu až dvě, kdy nasaje vodu. Následně jej mírným tlakem z vnitřních stran vytvarujte a nechejte zavěšený uschnout. Při namáčení koše můžete použít několik kapek levandulového oleje, koš bude dlouho krásně vonět!