Dámská móda v NILE: jaro a léto 2017

Dámská móda v NILE: jaro a léto 2017

15. února 2017

Představujeme dámské a unisex novinky, které budou v nadcházející sezoně v prodeji v NILAstore a na NILA.cz.

V případě dotazů prosím pište na marie.barvinkova@nila.cz


Armedangels

Německou značku založili v roce 2007 dva kamarádi, dnes má padesátičlenný tým a nálepku jedné z nejvýznamnějších udržitelných módních značek v Německu. Krásné, jednoduché a nadčasové střihy kombinuje s organickými a férově obchodovanými materiály: v nové kolekci najdete kousky z biobavlny, tencelu nebo jejich směsi.


Thought (dříve Braintree)

Firma Braintree vznikla v roce 1995 v Austrálii a zákazníky nadchla svými konopnými košilemi. Byznys se časem rozrostl v jednu z nejoblíbenějších značek udržitelné módy, od roku 2002 má základnu v Londýně a do světa posílá především dámské smart casual kousky a oblečení pro volný čas. Vše z ekologických materiálů. Letos se značka přejmenovala na Thought.


People Tree

Vypadat dobře a cítit se dobře – to je heslo britské značky, která se bez nadsázky může označit za pionýra etické módy. Už víc než 25 let spolupracuje s farmáři, dělníky a řemeslníky v zemích třetího světa s důrazem na férové podmínky a ekologickou výrobu. V Evropě pak oslovuje talentované návrháře a ilustrátory: tak třeba modrý gorilí potisk z jarní kolekce navrhl známý designér Peter Jensen.


Miss Green

Když Nizozemka Maaike Green v roce 2008 zakládala vlastní módní značku, měla jasnou vizi: propojit udržitelnost a férový byznys s výjimečným stylem a prvotřídní kvalitou. Dnes má obrovskou základnu fanynek, pro které každý rok připravuje dvě kolekce plné elegantních, nadčasových, pohodlných a snadno kombinovatelných kousků.


16123932_1780149685640212_2808563656990654464_n_1_.jpg

CUS

Nadčasové kousky, které s vámi prožijí celé roky, ne jen jednu sezónu. Udržitelná, etická a lokální výroba s použitím tradičních i inovativních ekologických materiálů, jako je biobavlna nebo recyklované látky. To všechno tvoří koncept značky CUS, kterou v Barceloně založila návrhářka Adriana Zalacain. V kolekci pro letošní jaro a léto klasickou černou doplnila šedá, žlutá, meruňková i abstraktní potisky.


Kings Of Indigo

Značka Kings Of Indigo (K.O.I.) je dítětem nizozemského milovníka denimu Tonyho Tonnaera. Mísí v sobě americkou tradici a japonský perfekcionismus. Džíny v módních i klasických střizích se vyrábějí za férových podmínek, s důrazem na udržitelnost a s využitím inovativních technologií. Doplňují je sukně, šaty, topy, bundy, kabáty a zvlášť stylové overaly.


32594-08_wht.jpg

Swedish Stockings

Víte, že každý rok končí na skládce dvě miliardy párů jedinkrát nošených punčocháčů? Nadja Forsberg a Linn Frisinger se rozhodly tuhle statistiku změnit a v roce 2013 založily značku Swedish Stockings. Jejich punčochy, ponožky a punčocháče se vyrábějí převážně z vláken recyklovaného nylonu, s využitím energie z obnovitelných zdrojů a s minimální spotřebou vody. Jsou krásné, kvalitní a odolné; po jednom nošení je rozhodně nevyhodíte.


veja_ss17_holiday_nautico_steel.jpg

VEJA

Nováčkem v NILE je francouzská značka, která proslula krásnými a odolnými teniskami. Úspěchy slaví na všech frontách. Při nákupu bavlny podporuje lokální pěstitele a při získávání kaučuku používá inovativní eko technologie. Neprodukuje nadbytky a snaží se redukovat emise CO2. Podílí se na zaměstnávání sociálně znevýhodněných a aktuálně také hledá cesty ke zcela transparentnímu obchodu s kůží.


Angulus

Za stálici naopak v NILE platí Angulus, dánská značka s dlouhou a fascinující historii. Syn zakladatele Willy Madsen ve 20. letech minulého století zcela proměnil dánské obuvnictví; dnes firma vyrábí v Portugalsku a dbá na krásný a nadčasový design, výběr kvalitní kůže a ekologickou produkci. Kolekci pro jaro a léto 2017 vládnou polobotky s podrážkou z přírodního kaučuku, kožené sandály a barevné balerínky.


weekender.jpg

QWSTION

Švýcarská značka se orientuje na moderní městské zákazníky, kteří od svých zavazadel vyžadují jak vysokou funkčnost a odolnost, tak stylový vzhled. Každý batoh/taška se dá nosit na několik způsobů, má sofistikované detaily a uplatní se stejně dobře při jízdě na kole i na pracovní schůzce. Mezi materiály najdete bavlnu, konopí, len, nylon, kůži, ocel a hliník.