Ekologické silonky Swedish Stockings

Tisková zpráva - Ekologické silonky Swedish Stockings v NILA store

14. června 2016

S radostí Vám představujeme švédskou značku ekologických silonek Swedish Stockings, od června exkluzivně v NILA store. Všechny fotografie lze stáhnout ve vysokém rozlišení přímo v galeriích níže. 

Za NILA tým srdečně,

Honza (jan.semerad@nila.cz)


_mg_3899-original.jpg

Ten správný čas na Swedish Stockings

Textilní průmysl každoročně vychrlí neuvěřitelné dvě miliardy párů punčoch, nejčastěji jednorázových, s krátkou životností. Samotný nylon, ze kterého se dnes vyrábí většina punčochového zboží pochází z ropných derivátů, jejichž zpracování zatěžuje životní prostředí a spotřebovává velké množství energie. To vše v kombinaci s nekvalitním produktem, který nevydrží je bohužel stále běžnou praxí...

Potřeba inovativních a k životnímu prostředí odpovědných výrobků, které by razily cestu dalším, méně odvážným dala v roce 2013 vzniknout značce Swedish Stockings. Punčocháče a punčošky se vyrábějí výhradně z vláken z recyklovaného nylonu, v rámci vysoce efektivního procesu, který šetří vodu, využívá energii z obnovitelných zdrojů a navíc při něm nevzniká žádný další odpad. 

Stejně jako zakladatelky značky Swedish Stockings Nadja Forsberg a Linn Frisinger věříme, že udržitelnosti, kvalitě a výjimečnému designu to sluší nejlépe hezky pohromadě a že ke kompromisům není třeba se uchylovat ani v případě takových rutinních doplňků jako jsou silonky - právě naopak. Přidejte se k nám!