Ikonické dřeváky Swedish Hasbeens

Tisková zpráva - Ikonické dřeváky Swedish Hasbeens v NILAstore

19. května 2016

S radostí Vám představujeme značku dřevěných bot Swedish Hasbeens. Všechny fotografie lze stáhnout ve vysokém rozlišení přímo v galeriích níže. Pro další nás, prosím, neváhejte kontaktovat. 

Za NILA tým srdečně,

Honza (jan.semerad@nila.cz)


Better Shoes For A Better World

Módní portfolio concept storu NILA v květnu doplnila ikonická značka dřevěné obuvi Swedish Hasbeens. Značka, jež letos slaví desáté výročí založení vznikla ve Stockholmu poté, co její zakladatelé objevili v suterénu staré továrny hromady krabic s dřeváky ze sedmdesátých let. Následoval nápad, který se brzy přetavil na jednu z nejrychleji rostoucích módních značek Skandinávie. 

Modely nejen stylově, ale i technologicky navazují na tradiční výrobu dřeváků, jež klade důraz na kvalitní materiály jako přírodně činěná kůže a lipové či olšové dřevo a vysoký podíl ruční práce. Všechny navíc vznikají v malých provozech s respektem k řemeslu a životnímu prostředí. 

Samotný název značky odkazuje na kdysi zářnou minulost dřevěných platforem, které si svou největší slávu odbyly v časech hippies a ABBY, v době všeobecného uvolnění a individualizace v oblékání. Swedish Hasbeens si tak vykračují svojí vlastní cestou současným módním trendům navzdory a zdá se, že jejich kouzlo s časem vůbec nevyprchalo. Naopak.

Náš tip na fotografii: sandály Cross Strap Debutant, 2990 Kč.