Jarní novinky: hračky, hry a výtvarné potřeby

Jarní novinky: hračky, hry a výtvarné potřeby

20. února 2017

Představujeme nové kolekce dětských hraček a výtvarných potřeb, které budou k dostání v NILAkids a na NILA.cz.

V případě dotazů prosím pište na marie.barvinkova@nila.cz


img_4587.jpg

Kitpas

Netoxické kreslicí potřeby na pomezí mezi křídami a voskovkami mají zářivé odstíny, dají se použít na papír, tabuli, sklo i kachličky, a dokonce proměnit ve vodovky. Existují i ve variantě vhodné do vany. A nepráší! Vyrábí je japonská firma Rikagaku, která už 58 let zaměstnává lidi s mentálním postižením. Jejich důstojnost a radost z práce jsou ve výrobním procesu stejně důležité jako využití ekologických technologií a důraz na vysokou kvalitu produktů.


Studio ROOF

Rodinná firma dobyla nizozemský trh v roce 2005, kdy na svět přivedla splněný sen mnoha dětí: stylový a prostorný domeček na hraní z recyklovaného kartonu. Dnes slaví mezinárodní úspěchy a při navrhování kartonových hraček spolupracuje s mladými talenty z celého světa. Inspiruje se při tom přírodou, technologií, řemeslnými výrobky i rozmanitostí kultur.


som_cordy_bell_main.jpg

Jellycat

Tohle nejsou obyčejní plyšáci. Neodolatelně roztomilé, sofistikovaně humorné a na dotek neuvěřitelně hebké hračky od kultovní londýnské značky Jellycat nadchnou úplně stejně děti i dospělé. Designéři každý rok posílají do obchodů dvě kolekce, které se vyrábějí z vysoce kvalitních a odolných materiálů. V aktuální kolekci najdete štěňátka, lišku, mývala i jejich exotické kamarády: slona, nosorožce nebo třeba hrabáče.


a9.jpg

Plan Toys

Ekologické, krásné a bezpečné hračky, hry a hudební nástroje jsou navržené tak, aby rozvíjely konkrétní schopnosti, jako je jemná motorika, paměť, logika nebo kreativní myšlení. Vyrábějí se z vysoce kvalitního dřeva stromů kaučukovníků, pěstovaných v půdě bez umělých hnojiv. Aby bylo odolnější, vysušuje se dřevo v peci bez použití chemických látek a barví se organickými a netoxickými barvami na vodní bázi. V NILAkids na jaře najdete ověřené stálice i novinky, jako jsou roztomilí zvířecí závodníci.


Global Affairs

Holanďanka Annette Klein Bog vždycky milovala cestování. V roce 1998 svou zálibu přeměnila na byznys: vznikla tak velkoobchodní společnost Global Affairs zaměřená na dovoz a výrobu podle standardů fair trade. Dnes její tým navrhuje roztomilé hračky, dětské šperky a bytové doplňky, které se vyrábějí v Kalkatě a v čínské provincii Ťiang-su. Novinkami v NILAkids jsou látkové korále, barevné prstýnky, háčkovaná letadélka či nové varianty oblíbených plstěných masek.