Press

Koncept pěti pražských prodejen a e-shopu Nila představuje pečlivý výběr etických značek z celého světa. Hlavním kritériem výběru jsou vysoká kvalita, krásný design, spravedlivé pracovní podmínky a produkce s co nejmenším ekologickým dopadem. Sortiment NILY se zaměřuje na módu a široký výběr produktů životního stylu, ať už jde o bytové doplňky, předměty denní potřeby či biokosmetiku. Nechybí produktové varianty pro vegany a výrobky s fair trade certifikací. Více zde.

Za projektem Nila stojí Eva a Pavel Urbanovi, oba původní profesí právníci. Eva Nilu založila a v současné době má na starosti marketing, Pavel Nilu řídí.  Vychovávají spolu dvě děti a k hlavní ideji rodinné firmy, jež se zrodila při výměnném pobytu v Santa Fe, Eva Urbanová říká: Od počátku našeho podnikání jsme se vždy zaměřovali pouze na etické a k přírodě ohleduplné produkty. Náš zájem o ně souvisel i s mým vzděláním, kdy jsem se v rámci postgraduálního studia zaměřovala na práva žen a rovné příležitosti, i s cestováním, kde jsem navštívila například ekologickou katastrofou sužovanou oblast Aralského jezera.“

Do rodiny Nila prodejen v současné době patří Nila v Karlíně (Šaldova 5, Praha 8), Nila na Letné (Milady Horákové 4, Praha 7) a vinohradské obchody Nila, Nila Daily (Korunní 91, Praha 2) a Nila Kids (Korunní 76, Praha 2). V celkovém součtu NILA aktuálně nabízí přes 200 značek na 550 m².

Aktuální zprávy o novinkách, včetně galerií hi-res fotografií k okamžitému stažení naleznete v galeriích níže. V případě jakýchkoliv dotazů se prosím neváhejte ozvat na: Eva Urbanová, eva@nila.cz.

Nejnovější tiskové zprávy

Zápůjčky z Nila

V rámci mediální spolupráce Nila zapůjčuje výrobky na focení či audiovizuální prezentaci, a to výhradně v pobočce Nila Karlín (Šaldova 5, Praha 8). Produkty jsou na místě k těmto účelům poskytovány oproti podpisu Smlouvy o výpůjčce. Pakliže se obě strany nedohodnou jinak, je maximální doba výpůjčky stanovena na jeden týden.

Prosíme, kontaktujte nás předem na emailu gabriela.paurova@nila.cz, pokud s Nila chcete spolupracovat úplně poprvé, nebo máte zájem o zapůjčení produktů v rámci jiné než mediální spolupráce, například za účelem propagace dalších subjektů. Jako nejefektivnější vnímáme přípravu produktů dopředu na základě seznamu.

Nila Karlín

Nila Letná

Nila Vinohrady

Nila Daily

Nila Kids

Portréty