Tisková zpráva únor 2019

Mix inspirace z NILA pro nadcházející jaro a léto

11. 2. 2019

 

NILA se kromě nedávno otevřené prodejny raduje ze svěžesti novinek na jaro a léto od značek, které z jejího sortimentu již znáte, ale i od těch, které si díky prostoru navíc právě nacházejí své poctivě vybudované místo.  

Vedou boj nejen s uhlíkovou stopou či neekologickou nadprodukcí, ale také s nudou a denní všedností. Jejich produkty jsou nadčasové, dlouho vydrží a plní svou estetickou i etickou funkci při každodenním nošení i chodu domácnosti. Veselá a svěží nálada nasáknutá jarem se přitom může snadno odrážet nejen v barvách, ale i v materiálech. Design a luxus je tak na jaře možné si dopřát například jen péčí o sebe či o svou domácnost a šatník. Stačí se znovu nadechnout a začít se při svých nových rozhodnutích doslova dívat kolem sebe. 

Výběr z připravovaných novinek na jaro a léto 2019 jsme si dovolili představit níže. K dostání budou v prodejnách NILA store a NILA daily na adrese Korunní 91 a NILA kids na Korunní 76. 

Pro více informací prosíme kontaktujte našeho nového zástupce pro komunikaci s médii Olgu Bureš Vrbíkovou na olga@artspeakpr.com nebo +420 734 704 246.

Armedangels

 

Poznávacím znamením německé oděvní značky Armedangels jsou svěží, mladistvé nápady a organické, neustále inovované, férově obchodované i zpracovávané materiály. Firma funguje od roku 2007, bio a fair trade nejsou tedy pro značku momentálním trendem, nýbrž samotným raison dʼetre. Zakladatelé se tehdy rozhodli ukázat velkým hráčům v textilním průmyslu, že se lze vydat i jinou cestou, a dali stopku otrocké práci, chemikáliím a masové produkci. Dnes má firma více než padesátičlenný tým a status jedné z nejvýznamnějších udržitelných módních značek v Německu i na celém světě. 

Mapoésie

 

Asi jste si všimli slůvka „poezie“ v názvu francouzské značky textilních doplňků Mapoésie. Tak jako je tato literární forma výsostně tvůrčí a nespoutaná, tak i zakladatelka a hlavní persona, výtvarnice Elsa Poux, čerpá pro tvorbu šál a šátků z různorodých zdrojů, ať už je to příroda, mytologie, umění nebo etnické prvky. Unikátní grafické motivy pak speciální technikou tiskne na luxusní materiály, jako je hedvábí, vlna, kvalitní bavlna a jejich směsi. Můžete si být jisti, že kouskem z tvůrčí dílny Mapoésie si pořizujete originální doplněk, který jedinečně oživí vaše outfity.

imgp5134.jpg

Bonne Maison

 

Francouzská společnost Bonne Maison se rozhodla rozbít klišé, že ponožky = nudná/nutná záležitost. V jejich rozmanitých kolekcích najdete luxusní ponožky z pečlivě vybrané 100% egyptské bavlny. Díky jejímu preciznímu zpracování a použití dvojité nitě jsou ponožky hebké, hladké, nelesknou se a překvapí svou pevností. Mimo kvalitního složení jsme se zamilovali i do jejich silně originálních potisků a jsme přesvědčeni, že si získají i vás.

1-8-26036-s19-frostypink_collection1.jpg

Filippa K

 

Švédská značka Filippa K symbolizuje všechno to, co si představíte pod pojmem „skandinávský styl“ – minimalismus, důraz na kvalitu zpracování a nadčasový design. Jejich kolekce Soft Sport collection vznikla proto, aby změnila všeobecné mínění o vzhledu sportovního prádla. Jejich funkční a zároveň velmi ženské oblečení využijete nejen na hodiny jógy nebo pilates, ale i na běžné nošení nebo pohodlné cestování. Rozmazlete se a dopřejte si pohodlí ve spojení se špetkou luxusu! 

49956560_877268129282062_5720716975188080911_n.jpg

Veja

 

Veja. Jedny z nejstylovějších tenisek, které jsme kdy viděli. Jsou krásné, doladí každý outfit a hodně toho vydrží. Další báječnou záležitostí je jejich ekologický background. Veja při nákupu bavlny podporuje lokální pěstitele, při získávání kaučuku zase používá inovativní eko technologie. Neprodukuje nadbytky, redukuje emise CO2a podílí se na zaměstnávání sociálně znevýhodněných. Tohle všechno jsou důvody, proč Veja patří mezi naše milované značky. 

oth.Paris

 

Tenisky. Záležitost skloňovaná za poslední roky snad všemi. Máme a milujeme je i my. Oblíbenosti tohoto typu obuvi využili i zakladatelé mladé francouzské značky oth.Paris, kteří dychtivému trhu představili kvalitní kožené ručně vyráběné sneakers s příběhem, který nadchne. Nejen, že jsou produkovány výhradně v Evropě (společnost vede aktivní boj s uhlíkovou stopou), jejich podrážky jsou navíc vyrobeny z recyklovaných pneumatik. Z jedné takové vznikne materiál na tři páry bot! Není to fascinující? Každá podrážka je tedy naprostý unikát. Použitá kůže pochází z Itálie, je zpracována na vysoké řemeslné úrovni v portugalské dílně a – vzhledem k zásadnímu bojkotu chemického dobarvování – je šetrná k přírodě. 

maconlesquoy_image.png

Macon&Lesquoy

 

Přemýšlíte nad tím, jak oživit neutrální top nebo kabátek? Odpovědí jsou originální brože od francouzského dua Macon&Lesquoy. Některé neodolatelně půvabné, jiné hravé a zábavné se špetkou nadsázky, všechny ale ručně vyšívané na plsti pomocí techniky „cannetille“. Výšivky vznikají v malých řemeslných dílnách v Pákistánu, jejich výroba je inspirována tradičními vojenskými výšivkami. 

24botles.jpg

24Bottles

 

Vydejte se i vy do boje s jednorázovým odpadem z balených vod a používejte opakovaně jednu lahev do práce, na sport nebo na výlety. Stylové nerezové lahve 24Bottles spojují moderní italský design, dokonalou funkčnost a materiál s dlouhou životností. Nerez je přirozeně antibakteriální materiál, který se snadno udržuje. Zásadní jsou i jejich kvalitní uzávěry, kterými neproteče ani kapka. Vyberte si z několika designů a dejte vale plastu!

119096_9.jpg

Bobo Choses

 

Španělská značka Bobo Choses má mnoho příznivců z řad dětí i dospělých po celém světě a není se čemu divit. Jejich kolekce dětského oblečení jsou plné veselých barev, zábavných motivů, skvělých materiálů i pohodlných střihů. Kolekce s názvem Happysads oslavuje děti ve všech jejich emocionálních polohách, trochu provokuje, ale hlavně baví. Produkty španělské značky jsou k dostání v NILA kids na adrese Korunní 76.

45638672_2381030531939505_8044610071964942336_n.png

Haeckels

 

Věděli jste, že každý náš nádech obsahuje kyslík vyrobený i mořskými řasami? Tyto rostliny obsahují také hodnotné látky využitelné v kosmetice. Staví na nich značka Haeckels. Řasy sbírá zakladatel Dom Bridges a jeho tým v malém akčním rádiu anglického pobřežního městečka Margate, kde firma sídlí. Vizí není obří síť obchodů po celém světě, ale výroba špičkové, 100% čisté přírodní kosmetiky v mezích lokálních možností a šíření povědomí o křehkosti a současně nesmírné hodnotě oceánů a života v něm pro tuto planetu. Firma má motivační program pro sběr odpadu z mořských pláží a integruje prvky cirkulární ekonomiky do svého fungování. Produkty mají hydratační, protizánětlivé a antibakteriální účinky.

48053075_1504596606339731_2619329304894373888_n.png

Nathalie Bond

 

Méně je více i v kosmetice, razí anglická značka Nathalie Bond. Na rozdíl od běžné kosmetiky, která obsahuje neuvěřitelné množství chemikálií, u nichž nevíme, co při dlouhodobém používání způsobují, jsou produkty Nathalie Bond z jednoduchých, čistých přírodních ingrediencí, splňují všechny nároky na certifikovanou přírodní kosmetiku. Slouží čtyřfázové péči o pleť: čištění, exfoliace, vyživení a uvolnění. V malé firmě v Sheffieldu se ručně vyrábí přípravky pro péči o pleť i tělo, svíčky a dárkové sady, vše v hezkých a decentních obalech.  

116005_6.jpg

Hübsh

 

Jednoduchost, styl a nevtíravý luxus – to je definice dánské značky Hübsch. Nechte se i vy okouzlit kombinací konceptuálního designu, prvotřídní kvality a etického přístupu. Většina produktů pochází z Dálného východu, kde firma pracovníkům zajišťuje spravedlivé a bezpečné pracovní podmínky. Věří totiž, že spokojení zaměstnanci jsou klíčem také ke spokojenosti zákazníka.

hd_aw18_jd0312_pi.jpg

House Doctor

 

Domov je místem úniku a odpočinku, kde staré potkává nové. Místo, kde se protínají jednoduché a čisté plochy s výraznými barvami a materiály, aby dohromady vytvářely osobité, inspirující a příjemné prostředí. Tak to vidí dánská značka House Doctor, v jejímž repertoáru najdete nábytek, bytové doplňky a textil od industriálních až po zasněné tóny. Vyniká kombinací skandinávského a bohémského stylu, která se projevuje v mixu různých prvků bez dogmatického trvání na stylovém purismu.

h35590020-2.png

Archivist

 

Papírenskou firmu s původem jak jinak než ve Velké Británii založili na začátku devadesátých let partneři Sarah a William Allardice za cílem věnovat se výrobě vysoce kvalitních publikací a papírenského zboží. V produktech Arhivist se vždy odráží smysl pro zábavu, protože jedině hravost a kvalita jsou hnacím motorem zakladatelů značky. Jejich vášeň pro tisk a papír díky tomu již roky oceňují nejen zákazníci prestižních prodejců, jako jsou Conran, Paperchase, Liberty, V & A a Natural History Museum. Ukázku britského papírenského řemesla si do své domácnosti nyní mohou odnést také zákazníci NILA daily, rovnou v praktické podobě edice ilustrovaných zápalek. 

35927132_1900789096618198_3522005098345529344_n.jpg

Nkuku

 

Přírodní materiály, ruční práce těch nejšikovnějších řemeslníků po celém světě a etické principy transparentní výroby jsou trojí základní charakteristikou anglické značky Nkuku. V široké nabídce si vybere každý tak, aby jeho domov získal jedinečný styl, jednotícím prvkem značky jsou pak přírodní materiály a rustikální prvky. V repertoáru najdete pestrou škálu předmětů určených pro dekorování domácnosti i praktické účely, jmenujme jen některé: rámečky, svícny, koberce, nádobí, kožené zápisníky…

22.jpg

Steamery

 

Švédská značka Steamery navrhuje produkty, které vám pomohou pečovat šetrně a efektivně o váš šatník. Její zakladatelé zkombinovali svou znalost módního světa se skandinávskou estetikou a moderní technologií. Motto značky nás nabádá k výběru kvalitních a srdcových kousků, o které pak máme s láskou pečovat tak, aby vydržely věky. Všechny přístroje jsou velmi jednoduché na obsluhu a vyznačují se vysokou funkčností, navíc nabízí luxusní zpracování a stylový design.