Tisková zpráva S/S 2015 - Home decor/ bydlení

Tisková zpráva NILA - Kolekce bydlení pro jaro/léto 2015

Letošní jaro jsme si udělali velkou radost! Celou naši jarní kolekci jsme ve spolupráci s fotografkou Linou Németh a stylistkou Andreou Beranovou představili v lookbooku NILA. Prohlédnout si jej můžete celý on-line zde. V případě, že byste fotografie z něj chtěli použít, prosím neváhejte nás kontaktovat na info@nila.cz. Fotografie jednotlivých produktů na bílém pozadí je možné si stáhnout ve vysokém rozlišení z galerie na konci této tiskové zprávy.

Krédem NILA je autenticita, nadčasová krása a ruční zpracování našich produktů. Naším cílem je nejen zkrášlit interiéry našich zákazníků, ale prostřednictvím spolupráce s řemeslníky z celého světa přispět k zachování tradiční výroby s použitím místních přírodních materiálů. Osvětou bojujeme proti dětské práci a sériové nadprodukci prázdných kopií. NILA, to je bohémský, eklektický styl a doplňky ve stylu ethnic chic. Každý produkt v naší nabídce vybíráme osobně, se znalostí místních podmínek a výrobních postupů. Vlastní produkty doplňujeme kolekcemi značek se stejnou filosofií, jako jsou Ay illuminate, Pols Potten či Nkuku. Podporujeme i projekty, které využívájí výroby fairtradových manufaktur, jako je například dílna Quazi Design ve Svazijsku či Monkeybiz v JAR. Nákupem těchto dekorací zákazník získává nejen esteticky krásný předmět, ale i přímo přispívá na dobrou věc, v obou těchto případech na uplatnění znevýhodněných žen.

Naší první novinkou jsou vlněné koberce Beni Ouarain, neboli "Beni". Tyto luxusní a autentické koberce svým nezaměnitelným designem dobyly svět. Vznikají v rodinách Berberů v Atlaském pohoří Maroka. Tyto ručně tkané koberce jsou vyrobeny z vlny živých ovcí, které kvůli čistotě vlny žijí přímo v berberské domácnosti. Koberce jsou oboustranné. Lze je na léto otočit, a získat tak chladivější hladký povrch. Každý koberec je unikátním kusem, jehož hodnota při správné péči v čase roste. Symboly na kobercích mají svůj význam. Často používaný kosočtverec chrání proti nebezpečí, série kosočtverců je symbolem plodnosti a zrození. Nákupem koberce "Beni" zákaníci získávají koberec na celý život. Každý koberec je unikátní a jejich ceny se pohybují od 6,000 Kč do 22,000 Kč. 

Na fotografii vpravo: Koberec Beni Ouarain, přehoz s bambulkami pom pom, polštář Sissimorocco, dřevěné vitríny Pols Potten, zlatá konvička Pols Potten, zlaté misky Pols Potten, zvířátko Monkeybiz, váza Pols Potten

Na fotografiích dole dále: Koberce Beni Ouarain a Beni Mrirt, skříň z Indie, dekorativní hlavy Mali, pletená mísa, misky Pols Potten, boty Kilim, kožené taburety a papírové ozdoby Nkuku. 

Dále jsme rozšířili naši nabídku svítidel holandské značky Ay illuminate. Ta své produkty vyrábí hned v několika zemích Asie a Afriky. Mezi její bestsellery patří svítidla ze série Z. Mezi její designéry patří i bývalý stylista značky Hermés, Nelson Sepulveda. Nově nabízíme i geometricky tvarovaná svítidla značky Pols Potten. 

V NILA naleznete i vybrané kousky nábytku ve stylu ethnic chic a restaurované industriální kousky. Naší stálicí zůstávají oblíbené kožené taburety v různých barvách, jejichž nabídku jsme rozšířili o několik nových typů v přírodních odstínech. Co se dekorativních a dárkových předmětů týče, zamilovali jsme se do zlatých akcentů a zákazníci se mohou těšit například na zlatý čajový servis od Pols Potten či rozšířenou nabídku rámů a rámečků. 

Věrni jsme zůstali vlněným přehozům s bambulkami pom pom, ručně tkaným povlakům na polštáře barveným přírodním indigem od značky Tensira,  polštářům návrhářky Sissimorocco i skladovacím košům z přírodních materiálů.

Ceny taburetů: 2,800 Kč (590 Kč výplň)

Ceny přehozů s bambulkami: od 1490 Kč, dle velikosti 

Ceny svítidel Ay illuminate, série Z: od 5,800 Kč, dle velikosti

Na fotografii vpravo a dole: Svítidlo Umut od Ay illuminate, závěsný koš, kulatý koš, polštáře indigo, polštář Sissimorocco, přehoz s bambulkami pom pom, zvířátko Monkeybiz, dřevěná stolička z Indonésie, sada truhel Abbie, čajový servis Bathing Girls, keramický stoleček Pols Potten, šperky MADE a Sweetlime.

 

 

 

 

Galerie produktových fotografií ke stažení