TZ podzimní novinky 2015 - 2.10.2015


 

Tisková zpráva NILA - Podzimní novinky 2015  

2. října 2015

Představujeme Vám podzimní kolekci NILA, která je v prodeji jak v našem e-shopu, tak v NILAstore. Ten právě teď slaví své první narozeniny a jako dárek jsme si dali drobnou rekonstrukci a rozšíření prostor. Přijďte se za námi podívat! Skvělou příležitostí je oslava, která se bude konat dne 22. října 2015, pozvánku si dovoluji zaslat elektronicky a budu se na Vás velice těšit! 

Za NILA tým srdečně,

Adéla (adela@nila.cz)


11731970_1008884445809460_1111472636288478906_o.jpg

Z doplňků jsou žhavou novinkou kabelky a batohy holandské návrhářky Philomijn Eijssen. Ta po získání titulu na Fashion Design Academy ArtEZ v Arnhemu prošla mnoho ateliérů slavných značek, jak v Holandsku, tak Itálii, ale její hon za dokonalou kabelkou skončil zase zpátky v jejím vlastním ateliéru. Tak se zrodila značka Philomijn. A nezůstala jen u kabelky! Značka nabízí také interiérové doplňky z kůže a šije z části na zakázku. O svých produktech tvrdí, že nejsou módní, nýbrž nadčasové, ručně vyrobené z té nejlepší kůže s důrazem na řemeslné zpracování a čím více je nosíte, tím jsou krásnější. A my můžeme jen souhlasit! V našem e-shopu produkty naleznete zde, všechny produktové fotografie jsou ke stažení níže. 

Náš tip na fotografii: pásek Veerle, 620 Kč a kabelka Josephien, 8900 Kč

 

 


2-fs-a-fs-2_aloma_lantern_ss15_32_sqlr.jpg

Další značkou, se kterou sdílíme filosofii je britská Nkuku. Její příběh začal na cestách Afrikou a Indií, kde zakladatelé poznávali tamní zručné řemeslníky, kteří povětšinou neměli možnosti, aby své výrobky úspěšně prodávali. Takto vznikla značka, jejíž hlavním mottem je fairtrade a rovnocenné příležitosti pro řemeslníky z různých koutů světa, stejně tak jako zájem o životní prostředí. Nkuku veřejně hlásá, že není dobré nakupovat stále nové a nové věci a dárky, které budou jen chytat prach. Když už ale darovat, tak kvalitní předměty, které byly vyrobena za podmínek šetrných k přírodě i lidem. A to se nám líbí! V našem e-shopu produkty naleznete zde, všechny produktové fotografie jsou ke stažení níže. 

Na fotografii: lucernička Aloma, 490 Kč


10636079_894510927309388_68096768472823192_n-3.jpg

Další novinky má na svědomí značka Pols Potten, která je našim stálým zákazníkům již důvěrně známá. Jejich dekorace, nábytek, ani nádobí své holandské kořeny nezapřou. Značka spolupracuje s předními designéry a výrobky vznikají v mnoha zemích světa. Jejich výrobky jsou proto zhmotněním minimalismu s notnou dávkou vtipu a originality. Pro podzim/zimu 2015 jsme vybrali unikátní doplňky v černobílé barevnosti, ale například i zlatý keramický stoleček! V našem e-shopu je naleznete zde. Všechny produktové fotografie jsou k dispozici níže. 

Náš tip: váza Pols Potten s růžemi, 3490 Kč

 


Pro děti představujeme kolekci hraček holandské značky Anne-Claire Petit, jejíž zakladatelka začínala jako designérka módních doplňků, ale rozhodla se věnovat výhradně dětem a bytovým dekoracím, aby mohla tvořit bez nátlaku rychle se měnícího módního průmyslu. Hračky tak vznikají přirozeným tempem, s láskou a pečlivou pozorností věnovanou každému detailu. Jsou ručně pletené, nebo háčkované ze 100% biobavlny ve spolupráci se zručnými ženami v Číně a Thajsku, které si díky Anne-Claire Petit mohou vydělávat z domova a věnovat se přitom své rodině. V našem e-shopu jsou zde a fotografie ke stažení níže. 


hub_15ss_0788.jpg

Dalším příběhem, o který se s Vámi chceme podělit, je příběh dánské designové značky Hübsch. Ta si nás získala nejen svými moderními minimalistickými produkty, ale také a především svým přístupem k práci. Heslem značky je spojenost a to nejen zákazníků, ale také svých zaměstnanců, dodavatelů, řemeslníků. Jejich produkty vznikají v Asii pod přísným pohledem zajišťujícím pro řemeslníky ty nejlepší podmínky. Vznikají tak vkusné dekorace do každého interiéru, ze kterých můžeme mít dvojnásobnou radost! V našem e-shopu je naleznete zde a fotografie opět níže. 

Náš tip na fotografii: Nůžky s koženým obalem, 340 Kč, sada keramických talířků, 990 Kč. 


A závěrem jedna novinka z naší „kuchyně“  a to koberce a polštáře kelim. Jedná se o ručně tkané vintage koberce typu kelim, které sami na cestách vybíráme. Vznikají v Turecku, Arménii a Íránu a jejich stáří se pohybuje od 10 až do 80 let. Tyto koberce jsou ploché, oboustranné a mají mnoho využití. Tradičně se používají jako dekorace stěn, nebo jak je známe my, na podlahu. A protože my jsme pro recyklaci všemi deseti, můžete u nás koupit i potahy na polštáře šité z vintage kelimů, nebo kilim boots - kozačky, které už nebudete chtít nikdy sundat. Co kus, to originál. 

Náš tip na fotografii: Unikátní koberec typu kelim s dekorem růží, 17 520 Kč