Zahradníkův rok

24. 3. 2024

Výrazné kombinace barev, přírodní materiály i řemeslné zpracování. Vydejte se s námi na jih Čech do zahradnictví Herba Grata. Právě tam se mezi záhony trvalek odehrává náš jarní módní editorial. Inspirujte se hravými outfity, které oblékly naše dvě kolegyně Karolína s Terezou. Vykročte s námi do teplých dnů a nechte se rozmazlovat přírodou a příjemným jarním sluníčkem. 

Foto: Lucie Fenclová
Modelky: Karolína Břinková a Tereza Kaňková 
Styling: Pavla Končalová
Vizáž: Radka Kissová
Lokace: zahradnictví Herba Grata
Oděvy a doplňky: značky z nabídky obchodů Nila

dsc_3774__1_.jpg
dsc_3676.jpg
Tereza oblékla kabátek, šaty a ponožky španělské značky SKFK. Slovenské plátěnky značky Novesta jsou v Nile stálicí, kterou obouváme kdykoli nás čeká celý den na nohou.
dsc_3819.jpg
dsc_3926.jpg
dsc_3946.jpg
dsc_4004.jpg
Dokonalý materiál a absolutní pohodlí. Set sukně a topu je ušit z plátna ze směsi biobavlny a lnu. Lze jej nosit dohromady i každý kousek zvlášť. Jako boty jsme doplnili kotníkový model od Ivylee Copenhagen.
dsc_4991.jpg
dsc_4833.jpg
dsc_4955.jpg
dsc_4885.jpg
Sportovní elegance v podání značky Ecoalf. Ta je lídrem v inovacích a přístupu k zodpovědné výrobě. Každou sezónu nás překvapí, jak důmyslně využívá recyklovaná vlákna pro velkou část své kolekce. Tento víkendový outfit zjemňuje hedvábný šátek Yerse a batoh značky Keecie s vtipným potiskem na klopě.
dsc_4187.jpg
dsc_4278.jpg
dsc_4099.jpg
dsc_4340.jpg
dsc_4404.jpg

Království trvalek 

Rozlehlé jihočeské zahradnictví Herba Grata, které klade důraz na udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí, je rájem pro milovníky trvalek. Ve velké ukázkové zahradě si návštěvníci mohou prohlédnout různé typy trvalkových a smíšených výsadeb, navštívit oranžérii i zeleninovou zahradu.
Ideálním termínem pro návštěvu zahradnictví jsou tzv. „Víkendy otevřených vrat“ – prodloužené víkendy, kdy probíhají komentované prohlídky, poradenství a prodej rostlin. 

Celý komplet, který Tereza oblékla, je od značky SKFK, pantofle Birkenstock (dorazí v průběhu jara).

dsc_5238.jpg
dsc_5238.jpg
dsc_5249.jpg
Šaty jako pro Šípkovou Růženku pro letošní sezónu připravila španělská značka Yerse. Mají jemný krepový materiál a v nabídce Nily je máme i v černé variantě. Háčkovaná kabelka dorazí v průběhu jara.
dsc_5401.jpg
dsc_5502.jpg
dsc_5462.jpg
dsc_5336.jpg
Ve fialových lacláčích budete středem pozornosti kdekoli se ocitnete. Tereza outfit doladila neutrální halenkou, obojí od značky Yerse. Na nohou má oblíbená perka Blundstone
dsc_5003.jpg
dsc_5068.jpg
dsc_5054.jpg
Jemná souhra barev, které oblékla Tereza, nám učarovala. Lehká prošívaná bundička je ideální jarní společnicí, kterou můžete odpoledne sbalit do kabelky. Slušivou sukni z tencelu v Nile najdete i v odstínu zeleného čaje. Celý outfit je z dílny Ecoalf
dsc_5039.jpg
Chcete článek nasdílet?